صدور حکم جلب دکتر عباسی

سلام

لحظاتی پيش سايت بازتاب خبری را به شرح زير منتشر کرد صحت اين خبر در دست بررسی است ولی اميدوارم که دروغ باشد :

((خبرنگار «بازتاب» گزارش داد، شعبه دوم دادسراي كاركنان دولت، بنا بر شكايت وزارت اطلاعات، حكم جلب حسن عباسي را صادر كرد.
پيش از اين «بازتاب» از شكايت وزارت اطلاعات از وي خبر داده بود كه پيرو ارجاع اجراي اين شكايت به شعبه دوم بازپرسي كاركنان دولت، حسن عباسي در اين شعبه حاضر نشده بود و پيامد آن، اين شعبه،‌ حكم جلب وي را صادر كرد.
گفته مي‌شود، اين شكايت مربوط به 30 سخنراني انجام شده توسط حسن عباسي، به ويژه سخنراني مشهد وي مي‌باشد.))

نکته مورد توجه اين است که دفعه پيش که خبر احضار ايشان در رسانه ها منتشر شد هيچ گونه احضاريه ای به دست ايشان نرسيده بودو معلوم نبود که اين احضاريه به کجا فرستاده شده بوده و احتمالا به همين دليل ايشان به دادسرا نرفتند

البته جناب دکتر عباسی تا پيش از ممنوع السخنرانی کردن ايشان هر هفته ۸-۱۲ سخنرانی يا برنامه داشتند و از اين تعدادفقط حدود ۲۰۰ عدد سی دی  منتشر شده است

يا حق

/ 25 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
amir

سلام دوستان من هم با اقای اس اس موافقم ببينيد گفته های دکتر همه حق ولی اين حرف ها بستری رو درست کرده که اژوزيسيون ازش بشدت سو استفاده می کنن همه ديديم که چطور اقای به اصطلاح اطلاعات سنگ اقا رو به سينه می زد و از مظلوميت ايشون می گفت و از حرف های دکتر سو استفاده می کرد حالا درگه کار کانال های خارج کشور شده استفاده از اين حرفها برای اثبات خدايی نکرده بی لياقتی اقا و خوناشامی دولتمردان اين برورد ها هم به اين دليله

مجتبی تاج خواه

در پاسخ به تماس ها و پرسش های مکرر کاربران گرامی در خصوص خبر منتشره در سایت «بازتاب» و برخی روزنامه ها به نقل از سایت مزبور، مبنی بر «صدور حکم جلب؟!» دکتر عباسی و طرح شکایت از ایشان نسبت به «30 سخنرانی؟!» صورت گرفته، مراتب زیر به استحضار کاربران گرامی می رسد: 1- با توجه به پلمپ مرکز بررسی های دکترینال امنیت بدون مرز، و تعلیق فعالیت های مرکز، طبیعتاً سایت اندیشکده نیز که در حالت آزمایشی بود، در رکود به سر برده و نیمه فعال است. لذا فقط پاسخگوی ایمیل های کاربران ارجمند می باشد. 2- شکایت وزارت اطلاعات و پیگیری های سیاسی وزارت کشور در خصوص «2» سخنرانی (دکترین عاشورایی حزبجالله مورخ 3 خرداد 1383 در تالار شهید چمران دانشکده ی فنی دانشگاه تهران - و راه های گریز مسؤولین از پاسخگویی مورخ 16 خرداد 1383 در تالار ابن سینای مشهد) بوده است. تعدادی از روزنامه ها به نقل از سایت «بازتاب» خبر غیر واقعی شکایت بخاطر «30» سخنرانی را انعکاس داده اند، در حالیکه این شکایت تنها بخاطر همان «2» سخنرانی مزبور طرح گردیده است. عباسی با 4390 سخنرانی در 6 سال گذشته، رکورد دار سخنرانی در مجامع دانشگاهی در سطح کشور است.

مجتبی تاج خواه

3- پس از انعکاس خبر شکایت وزارت اطلاعات از عباسی در رسانهجها، وی طی نامه ای رسمی در تاریخ 9 مهر 1383 به دادستان تهران (مرتضوی) نسبت به عدم ابلاغ رسمی شکایت مزبور، واکنش نشان داده و آمادگی خود را جهت پاسخگویی به اتهامات و شکایت مطروحه، اعلام نموده بود. 4- علی رغم صحت وجود شکایت از سوی وزارت اطلاعات، و برخلاف خبر سایت «بازتاب» در خصوص صدور حکم جلب عباسی بدلیل عدم حضور در دادگاه، نکته ی قابل توجه این است که هیچ احضاریه ای به دست عباسی نرسیده و اساساً هیچ حکمی برای جلب وی در هیچ شعبه ای صادر نشده است. 5- عباسی در روز شنبه 7 آذر 1383 با حضور در شعبه ی 2 دادسرای کارکنان دولت، در خصوص شکایت مزبور تفهیم اتهام شد.

مجتبی تاج خواه

6- وی دفاعیه ی خود نسبت به موارد اتهامی را (تا زمان برگزاری دادگاه) در قالب یک «کتاب» در دست تهیه دارد. 7- در طول هفته های اخیر، همچنین موضوع انتقال عباسی به بنیاد پژوهشی «غرب شناسی» مطرح گردید. این موضوع در واقع شایعه ای بود که توسط سایت وزارت اطلاعات، موسوم به «دریچه» (www.daricheh.org) منعکس شد و به هیچ وجه صحت و سندیت نداشت. 8- از کلیه کاربران گرامی که با ارسال پیام و یا برقراری تماس، پیگیر چند و چون مسأله ی شکایت وزارت اطلاعات و روند پرونده ی مزبور بوده اند و دغدغه ی شفافیت مسائل در برابر شایعات جاری را داشته اند، سپاسگذاری میجشود.

طرفدار جناب دکتر

از شنیدن خبر جلب جناب دکتر بسیار متآ سف شدم . امید وارم این صدای حق و حقیقت همیشه در پناه حق پر طنین باشد. راستی قبلآ هم برایتان پیغام گذاشتم . فایل صوتی سخنرانی مشهد ایشان را در وبلاگمان گذاشتیم برای دسترسی خوانندگان لطفآ در وبلاگتان خبر دهید و لینک کنید. ..... یا علی.

خائف از رژیم

مطالب به ظاهر حق عباسی به منظور تنزیه خامنه ای ایراد شده است. گویی نفر اول مملکت هیچ قدرتی ندارد.اگر چنین است چرا کنار نمی کشد.

MK

روزنامه نگاران با كوچكترين اطلاع رساني دستگير شده و مدتها زنداني مي شوند. بسياري از متفكران هنوز شروع به سخنراني نكرده گرفتار , زنداني و يا مورد ضرب و شتم قرار مي گسرند. اما جالب اينجا است كه آقاي حسن عباسي (ملقب به دكتر حسن عباسي) با وجود هر گونه فحاشي و سخنرانيهاي مختلف, براحتي رفت و آمد كرده. نوارهايش پخش مي شود و با اينكه بارها حكم جلب وي صادرشده!!!! خبري از دستگيري وي نمي آيد! بايد ديد چه کسانی و با چه اهدافی پشتيبان ايشان هستند؟

علیرضا بهادرانی

سخنرانی دکتر بیشتر به ضرر مملکت بود تا به نفعش توهینهای که به وزرا و مسئولین کشور می کرد اگر کسی به شما هم چنین گفته بود با او همان کار را میکردید ولی بعضی از حرفهایش درست بود .اون حرفهایی که در مورد امام خامنه ای می زد . در کل من سی دی های سخنرانیهایش را برای امام خامنه ای فرستادم تا نظرش را بدانم. با تشکر علیرضا بهادرانی

ali

سلام خداوکيلی کی جرات داشت مستند و کاملا علمی با مدارک قدرت را نقد کند

r

بسيجی يعنی اين