جهنم در وقت اضافه

با سلام

سخنرانی روز دو شنبه از ساعت ۱۵ شروع شد و تا ساعت ۱۷ ادامه پيدا کرد

اين برنامه به صورت مالتی مديا بود يعنی درحين سخنرانی دکتر عباسی بوسيله کامپيوتر بعضی مطالب مرتبط و عکسهای مرتبط با سخنرانی ( مستندات مطالب مطرح شده در سخنرانی) بوسيله پروجکشن نمايش داده شد که البته به همه علاقه مندان توصيه می کنم حتما cd اين سخنرانی را بگيرند و ببينند

فعلا روايت خبرگزاری های ايسنا و فارس و ايلنا را بخوانيد گرچه از ايرنا هم بودند اما ظاهرا خبرش را روی تلکس اينترنتی عمومی نياوردند (هردو مطلب را بخوانيد تا ابعاد ديگر سخنرانی را نيز متوجه شويد چرا که معمولا خبرگزاری ها براساس گرايش های خود اخبار را ويرايش کرده و يا به آنها اهميت می دهند)

ايسنا:

حسن عباسي در دانشگاه تهران:
ـ نياز ما به كشورهاي صنعتي بايد كم شود
ـ تمامي مسايل بايد با دانشجويان در ميان گذاشته شود

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: سياسي
همايش «جهنم در وقت اضافه» براي بررسي تحولات استراتژيك منطقه امروز از سوي بسيج دانشجويي دانشكده‌ي علوم پزشكي دانشگاه تهران در اين دانشكده برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سياسي ايسنا در اين همايش دكتر «حسن عباسي» گفت: در چند سال قبل يكي از مسوولان كشور عربستان سعودي اعلام كرد كه در صورت حمله‌ي غرب به ايران، دروازه‌هاي جهنم به سوي غرب باز خواهد شد، در ايالات متحده نيز يكي از نويسندگان مجله‌ي نيوزويك با نام جورج پكر از اين دروازه با نام دروازه‌ي كشتار ياد كرد.

وي با انتقاد از كوفي عنان گفت: چرا آمريكا به ژنرال گارنر يعني اولين دست‌نشانده‌ي خود در خاك عراق پيشنهاد مي‌دهد كه بعد از عراق اين عمليات را در ايران انجام دهد، اما كوفي عنان اعتراضي نمي‌كند و واكنشي نسبت به اين قضيه از خود نشان نمي‌دهد؟

عباسي با بيان اين‌كه «اگر غرب توان مواجهه و رويارويي با ملت ايران را داشت حتما تاكنون وارد عمل شده بود»، افزود: هجوم سراسري در برابر ملت ايران از عهده‌ي غرب خارج است. غرب توان رويارويي با توده‌ي مردمي را ندارد؛ چون قدرت دست‌هاي گره زده‌ي مردم در راهپيمايي‌هاي سراسري بسيار بالاست.

وي افزود: كشور ما در ديپلماسي عمومي بسيار ضعيف عمل مي‌كند؛ زيرا مردم نيز بايد در تصميم‌گيري‌ها نظر دهند و موضوعات در بين عموم مطرح شود؛ چون ديپلماسي عمومي طبيعتا يك نوع بازي در صحنه‌ي بين‌الملل است.

وي هم‌چنين افزود: جهنمي كه رهبران عربستان از آن ياد مي‌كنند در صورت حمله‌ي غربي‌ها به ايران صرفا محدود به حوزه‌ي نظامي نمي‌شود بلكه ماهيت‌هاي فرهنگي، اقتصادي، اجتماعي و سياسي ما را نيز شامل مي‌شود. بنابراين تمامي مسايل بايد با دانشجويان در ميان گذاشته شود و مردم و افكار عمومي را از بلاتكليفي درآورند؛ چون در اين صورت حمايت مردم از سياست داخلي و خارجي را نمي‌توان انتظار داشت.

عباسي در ادامه گفت: در ساختار بين‌الملل ابتدا دشمن را بايد شناخت و حوزه‌ي كلامي و فلسفي و فرهنگي آن را مورد بررسي قرار داد؛ زيرا مساله‌ي ما فرهنگ سلطه است و ما بايد تاريخ و فرهنگ كشورهاي غرب و شكل گيري تمدن و نمادهايشان را بشناسيم و مورد تحليل قرار دهيم.

وي با بيان اين‌كه «هدف آمريكا و اسراييل در وهله‌ي اول تسلط بر مغزها و قلب‌هاست»، افزود: تعداد يهوديان در سراسر جهان از چهارده ميليون نفر فراتر نمي‌رود ولي آنها با تفرقه‌افكني باعث اختلاف و شقه‌سازي بين مذاهب مختلف شده‌اند هم‌چنان كه بهائييت را ترويج دادند و مسيحيت را به چندين گروه و فرقه تقسيم كردند. يعني به نوعي يهوديت استحاله شده را ترويج مي‌دهند چنان‌كه سيطره اشغال فلسطين و عراق نيست بلكه سيطره بر انديشه‌ي آنهاست.

عباسي در ادامه گفت: انگليس يك ششم خاك ايران را دارد و از لحاظ جمعيت با ايران برابر است ولي حدود 30 ميليون نفر انگلوساكسون در بيرون خاكش زندگي مي‌كنند كه اين انگلوساكسون‌ها در آمريكا، كانادا و ديگر كشورهاي غربي ساكن هستند و ما معتقديم همه‌ي كشورها يك كشور انگلستان هستند كه اسامي آنها مختلف است. يعني تمامي آمريكاييان و بلوك غرب را انگلوساكسون‌هايي تشكيل مي‌دهند كه سرزمين‌هاي سراسر دنيا را غصب كردند و به گونه‌اي تمامي آنها يك كشور با نام انگليس هستند و سياست آن را نيز عملي مي‌كنند.

عباسي در ادامه گفت: جهان غرب در چهار سال قبل، از جنگ جهاني چهارم ياد كرد و گفت كه از سال 2001 تا سال 2026 تعيين تكليف با كشورها را انجام مي‌دهد و در صدد نابودي اسلام سياسي و قطعه قطعه كردن كشورهاي اسلامي است. جهان غرب داراي دو نگاه به جهان سوم است؛ يكي جريان نئومحافظه‌كارانه‌ي آمريكا كه به زور دنيا را تغيير دهد و دگرگون سازد و نگاه ديگر جرياني است كه دموكرات‌تر عمل كند.

وي در اعتراض به سياست‌هاي آمريكا افزود: چه كسي به شما (آمريكا) حق داده كه رام‌كننده و حاكم جهان سوم باشيد و ديگران تابع مقررات شما باشند؟ شما نمي‌توانيد نقشه‌ي خود را به دليل حضور گسترده‌ي مردم در صحنه و درايت دانشجويان عملي كنيد.

عباسي هم‌چنين گفت: غرب تا قبل از اين با تحقير و توهين جهان سوم قصد سلطه بر اين كشورها را داشت اما در حال حاضر نگاه از بالا به پايين (كشورهاي جهان سوم) را كنار گذاشته و استراتژي متوازن را در پيش گرفته است كه البته اين استراتژي براي كشورهاي جهان سوم مطلوب‌تر است؛ چون نگاه توهين‌آميز در آن نيست بلكه هم‌سطح است و با شرايط مساوي قصد سلطه‌ي كشورهاي جهان سوم را دارد.

وي افزود: نياز ما به كشورهاي صنعتي كه در انرژي هسته‌يي عليه ايران عمل كردند بايد كمتر شود؛ چون از بين كشورهاي صنعتي تنها روسيه با ايران مخالفتي نداشت. بنابراين نياز ما به اين كشورها يك نكته‌ي بسيار منفي است.

عباسي در پايان با بيان اين‌كه «تمام كشورها بايد از انرژي هسته‌يي بهره‌مند شوند»، افزود: نفت و منابع طبيعي ايران روزي تمام مي‌شود و نسل ما در آينده بايد كاسه‌ي گدايي انرژي و تكنولوژي را در دست بگيرد و اين يك مشكل بزرگ است كه ملت ما را تهديد مي‌كند.

انتهاي پيام

فارس :

حسن عباسي:

جريان استكبار امروز با طرحي جديد به دنبال جنگ جهاني چهارم‌ است

خبرگزاري فارس: يك پژوهشگر مسائل فرهنگي با بيان اينكه حضور مردم و تلاش مسئولان، دكترين‌هاي دنياي استكبار عليه نظام اسلامي ايران را ناكام گذاشته، تاكيد كرد: جريان استكبار امروز با طرحي جديد به دنبال جنگ جهاني چهارم، تجزيه جهان اسلام و سلطه جهاني خود است.

 

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، حسن عباسي عصر دوشنبه در همايش «جهنم در وقت اضافه» كه توسط بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم پزشكي تهران برگزار گرديد به بررسي تقابل جهان غرب و جهان اسلام در روند تحولات استراتژيك منطقه پرداخت و با بيان اينكه اگر غرب و به خصوص ايالات متحده توان رويارويي با ملت ايران را داشتند بي‌ترديد تاكنون به ايران حمله كرده بودند، گفت: مواجهه نظامي تمدني نوخواسته همچون تمدن غرب با تمدن كهن ايران تنها يك شانتاژ رسانه‌اي‌ است.
رئيس سابق دکترينال بدون مرز با تصريح به اينكه در ديپلماسي عمومي بايد نظر مردم و بازتاب موضوع در خارج را سنجيد، گفت: ديپلماسي عمومي نوعي بازي در صحنه روابط بين‌الملل است و البته ما در ابتداي اين راه هستيم.
عباسي با ذكر اينكه هم اكنون فضاي ابهام‌آلود در عرصه سياست داخلي و خارجي وجود دارد، گفت: با چنين ابهامي نمي‌شود حمايتهاي مردم را توقع داشت بلكه بايد ساختار سياسي، اقتصادي و فرهنگي غرب را شناساند و با شفاف ساختن فاصله جهان اسلام و غرب حمايت مردم را برانگيخت.
اين پژوهشگر مسائل فرهنگي سپس با تبيين مهمترين عناصر عرفان اسراري يهودي كه "كابالائيسم" خوانده مي‌شود، بيان داشت: در كابالائيسم با ساختن چهره‌هاي مشهور و جهاني در حوزه‌هايي مثل سينما و ورزش نوعي همگرايي و هم‌آوايي بين فرد و چهره‌اي كه عمدتا يهوديست ايجاد مي‌شود.
وي افزود: براساس نياز بشر به ماوراء و عالم غيب، كابالائيسم گروه‌هاي شيطان پرستي و يا داستانهايي همچون هري پاتر را به عرصه آورده است.
عباسي با تاكيد بر اينكه جريان فرهنگي دشمن خطرناك‌تر از تهديد نظامي‌ است، گفت: انقلاب اسلامي موجب شد تا استكبار جريان مرموز همچون كابالائيسم را در مقابله با اسلام احيا كند.
اين كارشناس مسايل سياسي با تشريح نظام فلسفي در كابالا و نسبت آن به جهان وطني و تلاش صهيونيسم براي دستيابي به سلطه جهاني بيان داشت: در چنين شرايطي است كه جمهوري اسلامي ايران به كرات تهديد مي شود و حتي در كتابي علناً تصريح مي‌گردد كه بوش به جي‌ گارنر حاكم نظامي عراق مي‌گويد، آماده باشد كه بايد همين ماموريت را در ايران انجام دهي و آن وقت دبيركل سازمان ملل در اين باره هيچ حساسيتي نشان نمي‌دهد در حالي كه به كوچكترين مواضع ما واكنش نشان داده مي‌شود.
وي با بيان نقش انگليس در جريان استكباري عليه ايران گفت: بسياري از كشورها حتي در اروپا روزگاري غصب شده‌اند و امروز تمام اين كشورها ماهيتي واحد به نام انگليس دارند و اين اشتباه است كه گمان كنيم سياست‌ آنها در قبال ما متفاوت است.
عباسي در ادامه سخنان خود در دانشگاه تهران با تشريح دكترين‌هاي دولت‌هاي مختلف آمريكا عليه ايران و اسلام و بدون اشاره به جنگ جهاني سوم گفت: ‌در چارچوب جنگ جهاني چهارم چند دكترين اعلام شده است. چنانچه با دكترين پيراهن عثمان و اقدام پيش‌دستانه و پس از قضيه 11 سپتامبر افغانستان و عراق را تصرف نظامي كردند، دكترين هويج و چماق، پليس خوب و پليس بد و نيز مكانيزم ماشه را در مورد پرونده‌ي هسته‌اي ايران به كار بستند كه البته با حضور مردم و تلاش مسئولان اين دكترين‌ها توفيقي نداشت.
وي دكترين شك و بهت را دكترين اخير استكبار عليه دنياي اسلام خواند و اظهار داشت: در اين دكترين ابتدا طعمه با شكي بهت‌زده مي‌شود و سپس بلعيده خواهد شد چنانچه اين دكترين هم‌اكنون در خصوص سوريه در حال انجام است.
اين کارشناس بر هوشياري نسل جوان حوزه و دانشگاه در برابر طرح‌ريزي‌ها و دكترين‌هاي دنياي استكبار تاكيد كرد و با اشاره به پرونده هسته‌اي ايران و قطعنامه شوراي حكام آژانس بين‌المللي انرژي اتمي گفت: آمريكا مرتكب اشبتاه بزرگي شد كه به ايران سلاح و رآكتور اتمي نداد، چون هرجا كه به ما چيزي نداده‌اند از سر احتياج اختراع كرده‌ايم و امروز نيز دانش اتمي، دانش كاملاً بومي و حاصل انديشه جوانان ايراني است.
انتهاي پيام/.

ايلنا :

رئيس مرکز بررسي هاي دکترينال امنيت بدون مرز:
سفارت بريتانيا و استراليا در ايران همان سفارت آمريكا هستند

تهران- خبرگزاري كار ايران

رئيس مركزي بررسي هاي دكترينال امنيت بدون مرز گفت: اصلي ترين مساله اي كه در مورد نظام سلطه جهاني مهم است اين است كه ما ساختار سياست بين الملل و جريان هاي فرهنگي جهان را بشناسيم در واقع مساله ما فرهنگ سلطه استكبار و صهيونيسم است اين مساله را بايد بررسي كنيم.
به گزارش خبرنگار ايلنا،"‏ حسن عباسي" در سخناني با عنوان "جهنم در وقت اضافه" در برنامه اي كه از سوي بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم پزشكي برگزار شد، گفت: در كشور ما غالبا در حوزه ديپلماسي عمومي ضعيف عمل مي شود؛ ديپلماسي عمومي نوعي بازي در صحنه روابط بين الملل است ولي متاسفانه در حوزه ديپلماتيك و نيز در عرصه رسانه اي كشور ما نسبت به اين ضرورت مهم غفلت شده است.
وي تصريح كرد: بخشي از ديپلماسي عمومي طرح و در ميان گذاشتن شفاف توانمندي ها به افكار عمومي و دانشجويان است، طبيعي است كه در فضايي كه رسانه هاي بين المللي به طور عمده تحت سلطه صهيونيسم است حركتهاي رسانه اي هم بر صحت اهداف و منافع صهيونيسم انجام مي شود.
رئيس مركز بررسي‌‏هاي دكترينال امنيت بدون مرز گفت: از آنجا كه يهود در حوزه جذب يهوديان دچار محدوديت است و كساني كه از پدر و مادر يهودي زاده نشده باشند نمي توانند يهودي شوند، پيروان اين آيين در تمام اين سالها از 14 ميليون نفر تجاوز نمي كند به همين دليل هم يهوديان برگروه مسيحيت و آنچه تفكر مدرن ناميده مي شود در جهان حكومت مي‌‏كند.
وي افزود: هدف سلطه جهاني تنها اشغال عراق نيست بلكه بحث سلطه بر مغزها و انديشه ها مطرح است و نتيجه سلطه بر مغزها از بين رفتن حس سلطه ستيزي در اين مغزهاست.
عباسي با اشاره به نيل فطري و ذاتي بشر به برقراري ارتباط با جهان غيب گفت: مصداق وجود چنين نيازي در وجود بشر، فروش بسيار فراوان كتابهاي هري پاتر است كه از اين طريق در واقع سعي شده است كه براي جلوگيري از بروز خلاء جهان غيب, عالم غيبي جعلي ارائه و معرفي شود.
عباسي يادآور شد: اروپا و آمريكا كانون شيطان پرستي است مجسمه هاي تمامي ميادين در اروپا و آمريكا براساس نماد "ابلسيك" ساخته شده كه نماد شيطان است و مهندسي ميادين عرب به گونه اي است كه تمام اتومبيل هايي كه در اين ميادين حركت مي كند مجبورند به دور اين مجسمه ها طواف كنند و نقطه مقابل آن رمي جمرات در ايام صبح است كه فلسفه آن سنگ زدن به همين نماد شيطاني است.
وي تصريح كرد: آنچه كه مي تواند مشت سلطه و استكباري جهاني را باز كند و شفاف كند انديشه ايراني و اسلامي است نه ايراني به تنهايي و نه اسلامي به تنهايي. هدف سلطه جهاني نخبه كشي است كه در مدت اشغال عراق توسط آمريكا به شكل بسيار گسترده اي در اين كشور رخ داده است.
عباسي در ادامه با اشاره به برخي از مصاديق فعاليت رسانه‌‏اي و تبليغاتي آمريكا واروپا براي به فراموشي سپرده شدن تاريخ پيدايش آنها گفت: زماني كه كارتون مهاجران پخش مي شد رسانه ملي ايران در دام تفكر صهيونيستي افتاده بود، نمونه ديگر كارتون خانواده دكتر ارنست است؛ راوي اين داستان دختر ارنست است كه در هر بخش داستان يك پسر سياهپوست دقايقي كوتاه مي آيد و با او بازي مي كند آيا در طول اين كارتون هرگز محل زندگي آن پسر سياهپوست به تصوير مي آيد؟! آن پسر در واقع انسان بومي سرزمين استرالياست.
وي افزود: اين تصوري ساده لوحانه است كه تصور شود با اشغال سفارت آمريكا در ايران ديگر سفارت آمريكا در ايران نيست، سفارت استراليا و بريتانيا همان سفارت آمريكا هستند، تبليغات و كار رسانه اي آنها باعث مي شود كه اصلا به ذهن كسي خطور نكند كه استراليا زميني اشغال شده است 200 سال بعدهم عراق اينگونه خواهد شد و كسي تصور نخواهد كرد كه عراق اشغال شده است.
عباسي افزود: روند جريان سلطه در طول سالهاي گذشته به ويژه پس از انقلاب روند مواجهه بوده است وهمواره حركتهاي مواجهه اي با ايران و ملتش كرده است.
وي خاطرنشان كرد: جريان نئو محافظه كار غرب كه به ما خرده مي گيرد كه چرا مي خواهيد دست انسانها را بگيريد و آنها را به زور به سعادت برسانيد، امروز خودشان سعي مي كنند تغييرات مورد نظر خود را به زور موشك كروز به خورد جهان بدهند، اين در حالي است كه قرآن كريم هر گونه اقدام و حتي تغيير مثبت را مستلزم خواست انسان مي داند و مي فرمايد:" ان الله لايغيرو ماب قومهم حتي يغيرو ما بانفسهم."
عباسي با اشاره به سياست" هويج و چماق" در مورد ايران و بي نتيجه ماندن آن، گفت: در استفاده از سياست هويج و چماق در مورد ايران هويج را به دست سه كشور اروپايي دادند و چماق را آمريكا به دست گرفت كه البته اين سياست جواب نداد به همين دليل پس از آن مكانيسم پليس خوب و پليس بد و مكانيسم ماشه را به كار گرفتند كه اين دو سياست هم كه سال گذشته در مورد پرونده هسته ايران به كار گرفته شد اما به دليل حضور گسترده مردم هميشه در صحنه, هوشياري انديشمندان و دانشگاهيان و كمي هم به خاطر عملكرد دولت به نتيجه نرسيد.
وي افزود: اخيرا آمريكا و اروپا در دكترين شوك و بهت را در مورد ايران در پيش گرفته اند، آنها در مورد ايران به دنبال بهانه مي گردند بر اين اساس مهم نيست ادعاهاي آنها در مورد حقوق بشر فعاليت هسته اي و نظاير آن در ايران مصداق داشته باشد يا نه،مهم اين است كه ما دقيقا پاي آنچه كه آنها ادعا مي كنند بايستيم.
عباسي با اشاره به وقايع اخير سوريه و جريان ترور رفيق حريري گفت: نمونه استفاده از سياست شوك و بهت در روزهاي اخير در مورد سوريه از سوي آمريكا و اروپا به كار گرفته شد كه باعث شد به قدري فشار به سوريه وارد شود كه وزير كشور سوريه اقدام به خودكشي كند ولي كسي نتوانست به آمريكا و اروپا بگويد مگر شما ژاندارم جهان هستيد اصلا چه كسي گفته ما بايد به شما جواب دهيم!؟
پايان پيام
يا حق
/ 10 نظر / 17 بازدید
Ali

يه سری هم به وبلاگ استاد پورپيرار بزنيد

soroosh

خدا اين فرهيخته بزرگ ايران .دکتر عباسی را در پناه خود حفظ کند و ايشان در همين مسير روشنگری و عدالت خواهی ثابت قدم بدارد و دکتر احمدی نژاد را هم که در راستای همين عدالت خواهی حرکت می کند موفق نمايد.

soroosh

راستی اين سی دی صوتی يا تصويری را از کجا تهيه کنيم و آيا فايل صوتی آن در سايتی موجود هست يا نه؟

مرتضي شيميايي

سلام.روز به روز که ميگذره سخنان آقای عباسی نمود بيشتری پيدا می کنه.خدا حفظشون کنه.اين طور انقلابی کم داريم.

ساسان بابکان استخری

تارکده نژاد نیکوی اریایی با نبشتاری درباره بزرگداشت نیکو ترین محقق دانشمند اریایی ایرانی پرفسور دکتر فاروق سفی زاده چهره خیلی ماندگار بروز بگردید. بدرود بر نژاد نیکوی اریایی

محمد

وبلاگ آرمانگرایان در بلاگفا بر اساس وبلاگ شما و آزادی بیان راه اندازی شد .چون این حقیر تملکی در این وبلاگ برای خود احساس نمیکنم در صورت آمادگی رمز ورود این وبلاگ را به شما تقدیم می نمایم چرا که بنده خود در شهرستان زندگی میکنم و دسترسی به سخنرانهای ایشان که در شهرهای دیگر بخصوص تهرام انجام میگیرد ندارم نمی توانم بی کمک شما آن وبلاگ را روزنگار کنم .......و در صورت استکناف شما از گرفتن پسورد بااجازه شما خبرهای جدید از دکتر را از سایت شما اخذ می کنم که البته لینک مطلب و بلاگ شما در آن وبلاگ خواهد آمد...........

يوسف عزيزي

جلسه سخنرانی دکتر حسن عباسی به همراه پرسش و پاسخ: اصولگرايی و پراگماتيسم. يکشنبه ۶/۹/۸۴ ساعت ۱۴ آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه صنعتی شریف. واحد سياسی بسيج دانشجويی

محمد

با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما دوست عزيز و آرزوي سلامتي و طول عمر براي متفکر انديشمند و سياستمدار برجسته جناب آقاي دکتر حسن عباسي لطفا بفرماييد که چگونه مي توانيم سي دي هاي تصويري دکتر عباسي را تهيه نماييم. با تشکر فراوان

عاشق

عشق من دکتر عباسی

فاطمه

چرا مطالب مال عهد حجر بيد؟ سوء تفاهم نشه منظورم اينه که اين مطالب را صد بار خواندم فکر کنم فراموش کرديد که وبلاگی با اين نام داريد