متن سخنرانی در دانشکده فنی

سلام به زودی سايت رسمی مرکز بررسی های دکترينال امنيت بدون مرز ايران
افتتاح می شود تا ان موقع در خدمتيم
در ضمن يک شنبه مراسم سخنرانی ايشان بود ۲ روايت از اين برنامه را بخوانيد
در ضمن اعلام شد هر کس cd این مراسم (و یا کاست) آنرا می خواهد می تواند با بسیج دانشکده فنی دانشگاه تهران با شماره ۶۹۵۳۰۲۳ تماس بگیرد
۱-عباسي: حقوق بشر و دمكراسي كليد واژه تجاوز آمريكا به ملت‌هاست
خبرگزاري فارس: رئيس مركز مطالعات دكترينال امنيت ملي بدون مرز، حقوق بشر، جامعه مدني، دموكراسي و ليبراليسم را چهار كليد واژه تجاوز آمريكا به ملتها دانست.
به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، حسن عباسي امروز در سخناني در دانشكده فني دانشگاه تهران اظهار داشت: دموكراسي كه از سوي ما مطرح مي‌شود با آنچه كه غرب عنوان مي‌كند يك مبنا دارد.
وي با بيان اينكه برخي مسئولان دم از جامعه مدني مي‌زنند و اين همان بهانه‌اي است كه غرب به خاطر آن در خاورميانه حضور دارد، تصريح كرد: بر روي آنچه جوانان آمريكايي به تن مي‌كنند، نقش اصلاحات چاپ شده كه شامل توپ، تفنگ و تركش است و ايران نيز در وسط آن قرار دارد.
اين كارشناس مسائل استراتژيك اين امر را ره‌آورد گفتگوي تمدن‌ها دانست و افزود: شما نمي‌توانيد در مقابل جامعه مدني، دموكراسي و غيره غرب مقاومت كنيد بنابراين استقبال ‌مي‌كنيد تا لذت ببريد.
عباسي با بيان اينكه ضرب‌المثل‌هاي انگلوساكسونها، امريكائي‌ها، انگليسي‌ها، استراليائي‌ها و كانادايي‌ها، دكترين آنها به حساب مي‌آيد، يادآور شد: آنها ضرب المثلي دارند با اين عنوان كه اگر به شما تجاوز شد و نتوانستيد مقاومت كنيد، استقبال كنيد تا لذت ببريد.
وي با اشاره به اينكه مبناي دانش حوزه روابط بين‌الملل اين انگلوساكسون‌ها چنين ضرب‌المثل‌هاي مستهجني است، گفت: هنگاميكه در بوسني و هرزگوين قتل عام صورت مي‌گيرد،‌در خيابان‌هاي كرانه باختري و نوار غزه بلدوزرهاي اسرائيل خانه فلسطينيان را ويران مي‌كند و از روي اجساد جوانان مي‌گذرد، قطر، كويت، بحرين ، بوركينافاسو،‌ ژاپن، ايتاليا آن را محكوم مي‌كنند و جمهوري اسلامي نيز از همين روش پيروي مي‌كند و اين فكر به ذهن خطور مي‌كند كه جمهوري اسلامي ايران به چه درد مي‌خورد؟
رئيس مركز مطالعات دكترين امنيت ملي بدون مرز، با بيان اينكه صحبت كردن برخي مسئولان از گفتگو در اين موقعيت از سر ذلت است، افزود: شرم بر شما كه همچنان از مدرنيته و دعوت به مدرنيته و گفتگو ياد مي كنيد، فرق شما با معمر قذاقي چيست؟ فرق ميان رهبران ايران با رهبران ساير كشورها چيست؟
عباسي با اشاره به اينكه جهان عموماً و جهان اسلام خصوصاً به دنبال چريك مي‌گردد نه رهبراني كه از گفت و گوي تمدنها دم بزنند، تصريح كرد: غرب براي اينكه چنين چيزي موضوعيت نداشته باشد، چه‌گوارا را مطرح مي‌كند تا براي انتخاب چريك از او الگو بگيريم كه بي حساب نيست، وزارت ارشاد ما نيز 36 عنوان كتاب در مورد وي منتشر مي‌كند.
وي با يادآوري فجاياي آمريكائي‌ها در زندان ابوغريب عراق و در كشور ويتنام،‌ يادآور شد: گفت و گوي تمدنها زمينه سكر‌ و مستي را به وجود آورد و همين مسائل سبب شد تا آمريكائي‌ها و اسرائيلي‌ها جنگ‌هايشان را آغاز كردند و خط قرمزي را نيز دور رهبران كشور اسلامي كشيدند
و خروج آنها از اين خط قرمز كه حقوق بشر، جامعه مدني،‌ ليبراليسم و دموكراسي مي‌باشد را نقض آنها دانستند.
اين كارشناس مسائل استراتژيك با بيان اينكه آنها از پاشنه آشيل و نقطه ضعف جهان اسلام استفاده كرده و تهديد كردند كه اگر از چهار مورد فوق خارج شويد، مسئله را به سازمان ملل ارجاع مي دهيم، گفت: آخرين گزاره، دكترين پوست گردو است، مبني بر اينكه اگر كشوري بخواهد از آن خط قرمز خروج و به توليد سلاح اتمي بپردازد، به سازمان ملل ارجاع داده مي شود.
عباسي افزود: در اين شرايط جهاد توسط اصلاح طلبان داخلي خشونت و توسط اصلاح طلبان جهاني تروريسم خوانده مي‌شود.
وي با بيان اينكه جبهه كفر، جبهه دشمنان خدا و مسلمانان است و هركاري كه براي ترور و وحشت آن صورت گيرد مقدس و افتخار آميز است، تصريح كرد:‌ حزب الله لبنان، ‌جهاد اسلامي و حماس تربيت شده همين دستهاست، اين خشونت نيست و اين گفت و گوي تمدن‌هاست كه دست آنها را مي‌بندد.
رئيس مركز مطالعات دكترينال امنيت ملي بدون مرز جهاد را يكي از فروع دين دانست و يادآور شد: حربه اصلي ما جهاد است كه با خشونت خواندن آن در داخل و تروريسم خواندن آن در خارج آن را كند مي‌كنند، اما ما به اين جهاد افتخار مي‌كنيم كه با آن پايه‌هاي كفر را بلرزانيم.
عباسي با اشاره به حضور نظاميان 38 كشور جهان در عراق و كشته شدن 30 هزار عراقي و كشته شدن ميليون‌ها نفر در طي سه جنگ جهاني گفت: مدرنيته، يهود و مسيحيت از سه جهت تيغ كشيده و اسلام را نشانه گرفته اند.
وي تاكيد كرد: مدرنيته خشن‌ترين تفكري است كه جهان به خود ديده است.
عباسي با اشاره به كمك 175 ميليون دلار كمك سخت افزاري ايران به افغانستان افزود: شوراي عالي امنيت ملي ما چه مي‌كند، و با كمك خود به افغانستان و عراق پايه هاي امريكا را در اين دو كشور تثبيت مي‌كند و هركه به اين امر كمك كند به ملت ايران، حقوق اساسي و اسلام خيانت كرده است.
اين كارشناس مسائل استراتژيك در ادامه با اشاره به استراتژي هاي امريكا در كشورهاي عراق و افغانستان كه كاربرد كلمه بسم‌الله الرحمن الرحيم را ممنوع، رسم الخط عربي را به انگليسي تغيير و آيه‌هاي جهاد و شهادت را از كتب درسي حذف نموده است، تصريح كرد: تغيير نژادي نيز از ديگر محورهاي استراتژي آمريكاست، چنانچه به نيروهاي آمريكايي دستور داده شده به هر كشوري كه وارد شدند تغيير نژادي از وظايفشان باشد.
عباسي در مورد اينكه در قبال چنين استراتژي چه بايد كرد؟ يادآور شد: ابتدا بايد چهار كار را انجام دهيم، ابتدا دشمنان را بشناسيم، به نيت آنها پي ببريم، به خود آنها حمله نكنيم و در پايان استراتژي آنها را مورد حمله قرار دهيم، چنانچه غرب نسبت به جهاد و شهادت ما حمله كرده و آن را ناكار آمد كرده است.
وي در ادامه با بيان اينكه وزارت ارشاد ما با چاپ كتاب‌هاي "شكيلا" در راه افسادات نه اصلاحات حركت مي كند، گفت: من به مركز گفت و گوي تمدن‌ها مشكوكم، چرا كه چنين مركزي سه سال قبل انقلاب توسط روژه گارودي در فرانسه داير شده بود.
رئيس مركز مطالعات دكترينال امنيت ملي بدون مرز در ادامه با اشاره به عملكرد آمريكا در عراق و خوش رفتاري آن با زائران ايراني كه طرح و نقشه اي بيش براي زدودن ذهنيت آنها نسبت به امريكا نبوده است، ‌تصريح كرد: هنگاميكه درگيري به نجف كشيده شد، آمريكا هر آنچه را كه در طول يكسال به دست آورده بود از دست داد و تا يكماه ديگر قدرت را به عراقي‌ها انتقال خواهد داد.
عباسي در ادامه خارج كردن 53 ميليارد دلار ثروت ايراني‌ها و كشورهاي عربي از آمريكا را با مشاوره مجاني از جمله اقدامات براي بي ثبات كردن اين كشور نام برد و يادآور شد: يك نهم از 470 ميليارد كسر بودجه اي را كه آمريكا دچار آن شد، توسط مشاوره‌ جهاني ما بود و اعلام مي‌كنيم كه در خشكاندن ريشه سياسي، اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي آمريكا باز هم اقدام خواهيم كرد.
وي همچنين با اشاره به اينكه 29 نقطه ضعف آمريكا و غرب براي حمله به آنها مورد شناسايي قرار گرفته، گفت: 6 هزار كلاهك اتمي آمريكا در طراحي هاي ما مورد نظر است كه در اين كشور منفجر شود، ضمن اينكه با شناسايي نقطه ضعف‌ها، آنها را به سازمان‌هاي چريكي اطلاع داده و از آن طريق اقدام مي‌كنيم.
اين كارشناس مسائل استراتژيك افزود:‌ براي انگليس نيز دپارتماني ايجاد كرده‌ايم و بحث فروپاشي آن نيز در دستور كار است، ما حتي بر مكزيكي‌ها، ‌آرژانتيني‌ها و هركسي كه با آمريكا مشكل دارد كار مي‌كنيم.

۲-رييس مركز دكترينال امنيت بدون مرز:
امروز مكانيزم تجاوز به ملت‌ها چهار كليد واژه دارد؛ حقوق بشر، آزادي، دموكراسي و جامعه‌ي مدني
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس سياسي خارجي
رييس مركز دكترينال امنيت بدون مرز در تالار شهيد چمران دانشكده‌ي فني دانشگاه تهران گفت:« تنها محكوم كردن، چاره‌ي مسلمانان عراق نيست، بايد جهاد مسلحانه كرد.»
به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر حسن عباسی افزود:« با وجود جسارت اشغالگران آمريكايي به حرمين در كربلا و نجف و تجاوز به ناموس و شرف مسلمانان در عراق باز هم برخي مسوولان دم از مدرنيته و سياست تنش‌زدايي مي‌زنند؛ در حالي كه بايد روحيه‌ي جهاد را حفظ كرد.»
وي كه به مناسبت سوم خرداد در دانشگاه تهران سخنراني مي‌كرد، افزود:« عده‌اي كه امروز دم از گفت‌وگوي تمدن‌ها و سياست تنش‌زدايي مي‌زنند آن موقع كه جوانان ما در سال61 در خرمشهر حماسه آفريدند در جبهه‌ها حضور نداشتند و روحيه‌ي جهاد اسلامي را نمي‌شناسند.»
وي اضافه كرد:« امروز مكانيزم تجاوز به ملت‌ها چهار كليد واژه دارد؛ حقوق بشر، آزادي، دموكراسي و جامعه‌ي مدني؛ و در جنگ ايران و عراق دشمنان نتوانسته‌اند با هيچ‌كدام از اين كليدواژه‌ها به ملت ايران تجاوز كنند، جوانان ما با تابعيت از مكتب اسلام از ناموس و خاك خود دفاع كردند.»
وي ادامه داد:« در دنياي امروز تجاوز غرب به كشورهاي اسلامي به آساني انجام مي‌شود و علت آن به كار بردن همان چهار كليدواژه است كه زمينه‌ي تجاوز است.»
وي با انتقاد از شعار جامعه‌ي مدني گفت:« اين همان خواسته‌ي غربي‌هاست و بهانه‌ي حمله‌ي آنها ايجاد اصلاحات خاورميانه‌ي بزرگ در كشورهاي اسلامي منطقه است.»
عباسي مدعي شد: «بايد دوستان اصلاح‌طلب در كشور پاسخگو باشند كه چرا شعارهاي آنها منطبق با شعارهاي رييس‌جمهور آمريكا در زمينه اصلاحات در خاورميانه‌ي بزرگ است؟»
وي ادامه داد:« اصلاح‌طلبان در جاده صاف‌كني حوادث تروريستي 11 سپتامبر در جنگ تمدن‌ها اين شعارها را القا كردند و در گفت و گوي تمدن‌ها از جهان خواستند تا تفنگ را زمين بگذارند تا آمريكا و انگيس دست به كار شوند.»
وي گفت:« غربي‌ها دور رهبران كشورهاي اسلامي خط قرمز كشيدند و عدول‌كنندگان از اين خط را متهم به نقض آنها در سازمان ملل مي‌كنند.»
وي ادعا كرد:« دستور صريح قرآن در مقابل متجاوز، جهاد است؛ ولي طي چند سال اخير روحيه‌ي جهاد و شهادت‌طلبي ما متزلزل شده است.»
رييس مركز دكترين امنيت بدون مرز گفت:« هويت هر ملتي زبان، خاك، نژاد و دين آن ملت است و آمريكايي‌ها توانسته‌اند در افغانستان و عراق زبان لاتين را ترويج دهند و اين هويت اين ملت‌ها را دچار خدشه مي‌كند.»
عباسي در پايان با اشاره به خسارت 35 ميليارد دلاري ايالات آمريكا در اثر قطع برق سال گذشته گفت:« ما در مركز دكترين امنيت موفق شده‌ايم تمام نقاط ضعف تمدن غرب را شناسايي كنيم و در آينده‌ي نزديك اين آمار و اطلاعات را در سايت مركز ارائه مي‌كنيم.»

یا علی

/ 7 نظر / 17 بازدید
كميل

از تلاش شما دوست گرامي در انتشار سخنان عالمانه و مستدل جناب آقاي دكتر حسن عباسي سپاسگذارم-من مدتها به دنبال سايت يا صفحه وبلاگي كه مخصوص به ايشان باشد بوده ام.خواهشمندم اگر از سايتي كه اخبار سخنراني‌هاي ايشان را مخابره مي‌كند مطلع هستيد ما را بي‌نصيب نگذاريد. حق يارتان-يا علي

lzhiv

اگر لطف كنيذ به من يك لينك بدهيد.متشكرم. shahidk.persianblog.ir

rahbord

يا علي. عاليه.منم پايه ام

rahbord

من بهتون لينک دادم

علي

براي يافتن ادرس سايت مركز دكترينال امنيت بدون مرز تلاش فراوان نمودم ولي نيافتم لطفاً ان را براي من ارسال نماييد با تشكر خــــدا حافظ

Hadi

فوق العاده عالی بود. اميدوارم مطالب خود را دامه بدهيد.

رحمان منصوري راد

جديد مديد چي داريد از سخنراني هاي جديد دكتر بنويسيد. ما كلا سه تا سي دي از ايشان ديديم بعد هم شايع شد كه دكتر ممنوع التصوير شده و... لطفا اگر خبر داغي داشتيد تا سرد نشده روي سايت بياوريد. باتشكر