سخنرانی

حسن عباسي در همايش همبستگي با كوبا: بايد جبهه مقاومت جهاني را تشكيل دهيم

ملت كوچك كوبا پشت سر چهل كشور انقلابي ايستاد و فقر امروز كوبا ناشي از فشاري است كه جامعه استكباري به خاطر ايستادگي اين ملت بر آنان تحميل كرد... غربي‌ها به خاطر اين كه كوبايي‌ها را تحقير كنند و بگويند كه همه مشكلات اين كشور به خاطر انقلابي بودنشان است، مي‌گويند كه بيشترين فحشا در اين كشور وجود دارد اما اروپا و آمريكا كه در تلويزيون‌هايشان هر ده دقيقه زنان فاحشه را تبليغ مي‌كنند، نمي‌توانند از اين حرفها بزنندA0232345.jpg
به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، حسن عباسي تحليلگر مسائل استراتژيك عصر امروز در همايش جبهه مقاومت بين‌المللي كه در دانشگاه تهران برگزار شد، با تقدير از مقاومت ملت كوبا در مقابل جبهه استكبار اظهار داشت: امروز ملتهايي كه مي‌توانند در كنار هم براي مقاومت قرار بگيرند، متاسفانه پراكنده هستند.
وي با بيان اين كه امنيت بعضي از محيط‌ها را بايد در بيرون جستجو كنيم، افزود: عدالت در درون مرزها محقق نمي‌شود؛ مگر اين كه عدالت جهاني محقق گردد.
عباسي با بيان اين كه آمريكا هر سال كشورهايي از دنيا را تحريم مي‌كند و اين تحريم‌ها به امضاي رئيس جمهورشان نيز مي‌رسد، گفت: آمريكايي‌ها به خود اجازه مي‌دهند كه طرح‌هايي براي آينده كوباي پس از فيدل كاسترو،‌ ونزوئلاي پس از چاوز و سوريه پس از اسد بدهند و حتي براي تجزيه ايران نيز طرح مي‌دهند، اما كافي است كسي طرح آينده آمريكا را اعلام كند تا بلافاصله به او اتهام تروريست بزنند؛ از اين‌رو امروز بايد جنبش دانشجويي جهان جرأت داشته باشد كه براي آينده آمريكا طرح بدهد؛ چرا ما براي تجزيه آمريكا طرح ندهيم.
وي ادامه داد: فيدل كاسترو كه امروز در بيمارستان بستري است، مربوط به نسل قبل رهبران انقلابي است و نسل جديد مثل چاوز و مورالس فرزندان او هستند و به همين گونه تبلور انقلابيون مسلمان نيز امروز در فردي به نام نصرالله تجلي پيدا مي‌كند.
اين تحليلگر مسائل استراتژيك با اشاره به انديشه امام حميني، جهان را به دو دسته مستضعف و مستكبر تقسيم كرد و اظهار داشت: وجه اشتراك همه ما از جمله ايران، كوبا، فلسطين، كره شمالي، سوريه و ونزوئلا استضعاف است.
وي با بيان اين كه ممكن است مسلمان مستكبر هم داشته باشيم، مصر، اردن وعربستان را از جمله مثالهاي مسلمان مستكبر عنوان كرد و خاطرنشان كرد: چاوز براي ما مردمي‌تر و ضداستكبارتر است؛ چون در زمان حمله وحشيانه رژيم صهيونيستي به لبنان سفيرش را از اسراييل فراخوان كرد، اما همين مصر، اردن و عربستان به اولمرت نامه نوشتند و از او درخواست كردند كه حزب الله را از بين ببرد.
عباسي گفت: به عنوان شخصي آزاد كه وابستگي جناحي ندارم، از دولت و مردم كوبا كه در پرونده هسته‌اي از ايران حمايت كرده‌اند و از ونزوئلا كه با تمام وجود در آژانس بين المللي انرژي اتمي در حمايت از ايران ايستاد، تشكر مي‌كنم.
وي در ادامه سخنانش گفت:‌ جهان استكبار ما را تك محصولي مي‌خواهد تا بتواند بر ما حكومت كند
و به همين دليل اكنون كه جهان استضعاف مي‌خواهد محصول ديگري همچون انرژي هسته‌اي را در اختيار داشته باشد، فقط مستضعفين در حمايت از ما ايستاده‌اند.
اين تحليلگر مسائل سياسي تصريح كرد: به نظر ما چگوارا علي‌رغم آنكه مسلمان نبود، اما يك آزاده بود.
وي با اشاره به برخي صحبتهايي كه مبني بر فقر ملت كوبا توسط غربي‌ها مطرح مي‌شود، افزود: ملت كوچك كوبا پشت سر چهل كشور انقلابي ايستاد و فقر امروز كوبا ناشي از فشاري است كه جامعه استكباري به خاطر ايستادگي اين ملت بر آنان تحميل كرد.
عباسي ادامه داد: غربي‌ها به خاطر اين كه كوبايي‌ها را تحقير كنند و بگويند كه همه مشكلات اين كشور به خاطر انقلابي بودنشان است، مي‌گويند كه بيشترين فحشا در اين كشور وجود دارد اما اروپا و آمريكا كه در تلويزيون‌هايشان هر ده دقيقه زنان فاحشه را تبليغ مي‌كنند، نمي‌توانند از اين حرفها بزنند.
اين تحليلگر مسائل استراتژيك با تاكيد بر ضرورت تحرك جبهه پايداري در براي هژموني غرب گفت: چندي پيش جنبش عدم تعهد در كوبا با تمام توان از موضع ايران دفاع كرد اما دوره جنبش غيرمتعهدها تمام شده و بايد يك جنبش غيرمتعهد جديد تشكيل شود؛ چون برخي از اعضاي همين جنبش همسو با امپراليسم آمريكا عمل مي‌كنند.
عباسي تمدن، امپراطوري،‌امپرياليسم و هژموني را چهار مرحله تشكيل استكبار عنوان كرد و با بيان استدلال‌هايي اظهار داشت: در سال 2035 در جهان 7 كشور در مركز ثقل قرار دارند كه از بين آنان فقط وضعيت سرمايه اجتماعي ايران است كه مناسب خواهد بود و قطعاً‌ ونزوئلا نيز از آرژانتين و برزيل به سرعت پيش خواهد افتاد.
وي گفت:‌ در آينده براي اداره جهان تنها كشورهايي كه امروز در جبهه مقاومت هستند، توانايي ايستادگي خواهند داشت؛ چون سايرين از نظر سرمايه اجتماعي با مشكلات اساسي مواجه هستند.
عباسي با اشاره به مثالهاي متعدد درباره سلطه‌گري آمريكا و خوي تجاوزكارانه دولتمردان اين كشور اظهار داشت: امروز براي آنان سخت است كه ببينند كشورهايي مثل ايران، ونزوئلا، كوبا، سوريه و كره شمالي از دستشان در رفته و اگر در مكزيك و نيكاراگوآ نيز طرفداران اين موج راي بياورند،‌حياط خلوت آمريكايي‌ها نيز از دست خواهد رفت و آنان ديگر نخواهند توانست جلوي اين موج ايستادگي را كه حاصل چهل سال مقاومت ملت كوبا است، بگيرند.
وي با اشاره به جزييات پيروزي‌هاي غرور آفرين حزب‌الله افزود: حزب‌الله همينه اسراييل را شكست و حركت اين جنبش نتيجه مدل پيروزي ملت ايران بود.
اين تحليل‌گر مسائل سياسي با اشاره به اين كه كشورهاي استكباري همچون آمريكا و انگليس با دست اندازي به نقاط مختلف جهان خودشان را سر پا نگه داشته‌اند، اظهار داشت: امپراطوري جهاني دست و پاي خودش را در كشور خود جمع كند تا ببيند آن‌وقت چقدر مي‌تواند شكم مردمش را سير نگه دارد.
عباسي پايه‌هاي دكترين جنبش مقاومت جهاني را عدالت جهاني، آزادي جهاني و مردم سالاري جهاني عنوان كرد و افزود: بايد جبهه مقاومت جهاني را تشكيل دهيم تا با حاكم شدن عدالت جهاني حق مستضعفان محقق شود.
وي ماندن مردم كوبا و مقاومت در زير فشارهاي آمريكا را يك امداد الهي عنوان كرد و گفت: كوبا با 47 سال، ايران با 27 سال، كره با 53 سال، فلسطين با 60 سال و ساير كشورهاي مقاوم پيشگامان جبهه مقاومت هستند كه همه بايد در يك آرايش زنجيره‌اي استكبار را تحت فشار قرار دهند.
وي اساسي‌ترين راهكارهاي به چالش كشيدن آمريكا را توسط جبهه مقاومت جهاني انرژي، گمرك و مناسبات اقتصادي و تهاجم رسانه‌اي و اجتماعي عنوان كرد و با بيان اين كه ما نبايد در اين جبهه از آسيب شناسي يكديگر غافل شويم، اظهار داشت: يكي از اشكالات كوبا اين بود كه دين را كنار گذاشت و از پتانسيل مذهب براي مقاومت بيشتر استفاده نكرد كه دوستان كوبايي بايد در اين زمينه تلاش كنند.
عباسي ادامه داد: كوبا طرح استراتژيك بلندمدت براي خود اعلام نكرده كه بايد در اين زمينه نيز اقدام كند تا دوستانش در اين جبهه به آن كمك نمايند.
اين تحليلگر مسائل استراتژيك از كوبا خواست كه براي بقاي مدل اصيل زندگي خود مبارزه با مفاسد و جوان‌گرايي در سيستم اداره كشور اقدام كند.

سعی می شود فایل این سخنرانی را به دوستانی که می خواهند  میل بزنم (کسانی که دفعات قبل از طریق میل دریافت کرده اند در لیست وجود دارند و نیازی به ارسال مجدد میلشان ندارند --- ان شا الله این کار در ظرف ۱۵ روز آینده انجام می شود اگر بعد از این مدت کسی این فابل را دریافت نکرد میل بزند تا بفرستم) 

تصاویری بیشتر از این مراسم (کلیک کنید)

abbasi7.jpg

در ضمن ایشان در شیراز نیز مطالب زیر را فرمودند :

رئیس مرکز بررسی های دکترینال امنیت بدون مرز گفت: هر تعرضی به ایران بی تردید متلاشی شدن آمریکا را در پی خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، حسن عباسی رئیس مرکز بررسی های دکترینال امنیت بدون مرز که در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز سخن می گفت، با تحلیل سیاست های سلطه طلبانه آمریکا افزود: امروز سفارتخانه آمریکا در عراق پنج هزار کارمند دارد و این نشان می دهد که حکومت عراق عملاً در دست آمریکا است و دولت کنونی عراق صرفاً نمایشی از دموکراسی است.

این تحلیل گر سیاسی با یادآوری این که بیش از صد سال است که حکومت آمریکا تنها در دست دو حزب رد و بدل می شود، این امر را نمودی از « دموکراسی آمریکایی » دانست و اظهار داشت: جالب است که چنین کشوری امروز داعیه صدور دموکراسی به جهان را دارد.

عباسی آمارکشته شدگان در عراق را طی سه سال اخیر 650 هزار نفر عنوان کرد و افزود: تبعات روانی و آسیب های اجتماعی این میزان از تلفات مانع از آن خواهد شد که عراق تا سال های سال به ثبات، امنیت و توسعه دست پیدا کند.

رئیس مرکز بررسی دکترینال امنیت بدون مرز مصائبی را که بر مردم عراق و فلسطین وارد می شود حق و سزاوار آنها دانست و گفت: این بدبختی ها نتیجه کوتاهی و ندانم کاری هایی است که مردم این سرزمین ها در گذشته انجام داده اند. اگر آن زمان که عقلا و دلسوزان داد می زدند که زمین های خود را به یهودیان نفروشید، فلسطینیان گوش می کردند، امروز وضعیتشان این گونه نبود.

عباسی با تأکید بر این که وی یهود را از صهیونیسم جدا نمی داند تصریح کرد: یهودیان در تمام تمدن های بزرگ دنیا نفوذ داشتند و جنایت ها و کشتارهای بزرگی را مرتکب شدند. ازجمله این تمدن ها هخامنشیان بود که به ویژه در زمان خشایارشاه تحت سلطه یهودیان بود.

وی افزود: امروز نیز خط قرمز آزادی بیان در امپراتوری آمریکا یهود است. شما در آمریکا به راحتی می توانید عکس رئیس جمهور این کشور را پاره کنید اما چیزی علیه یهود نمی توانید به زبان بیاورید.

این تحلیل گر سیاسی با ستایش از مقاومت حزب ا... لبنان، رمز پیروزی آنان را عمل به این توصیه امیرالمؤمنین در نهج البلاغه ارزیابی کرد که: « ذلیل شد امتی که با دشمنش در سرزمین خود بجنگد.»

وی با تصریح بر این که واقعه هولو کاست را کاملاً قبول دارد اظهار داشت: بررسی های ما در میان اسناد نشان می دهد که کشته شدن شش میلیون نفر در کوره های آدم سوزی صحت دارد و خود غرب مسیحی نیز بدان اعتراف کرده است.

عباسی تحمیل جنگ های صلیبی به مسلمانان و دو جنگ جهانی را محصول مسیحیت دانست و گفت: جالب است که مسیحیان این همه جنایت مرتکب شده اند و آنگاه مسلمانان را به خشونت وتروریسم متهم می کنند.

رئیس مرکز بررسی های دکترنیال امنیت بدون مرز در ادامه با انتقاد شدید از ایسم های مدرنیته گفت: بشریت اندیشه ای خطرناک تر، پیچیده تر و مهلک تر از مدرنیته ندیده است.

این پژوهشگر اموری چون سکس، خشونت، قمار و شراب خواری را جلوه ها دنیای مدرن دانست و گفت: حضوراین عناصر را به روشنی می توانید در محصولات سینمایی غرب و از جمله هالیوود ببینید.

وی با اشاره به تلاش آمریکا برای گسترش اسلام ستیزی تصریح کرد: آنها چهار نفر از تشکل های دانشجو و چهار نفر از خانم های فیمینیست را دعوت می کنند تا علیه ایران صحبت کنند و بگویند بهتر است آمریکا به ایران حمله کند. غافل از اینکه اکثر این خانم های فیمینیست مشکل شخصیتی و خانوادگی دارند و اصولاً هیچ فیمینیستی را در جهان پیدا نمی کنید که مشکل شخصیتی نداشته باشد.

عباسی این پرسش را مطرح کرد که چرا آمریکا در زمینه حقوق بشر و حقوق زنان به مصر و اردن و عربستان اعتراض نمی کنند،گفت: آیا جز این است که این کشورها حکومت خود را در اختیار آمریکایی ها قرار داده ا ند و خطری برای او محسوب نمی شوند؟

وی با اشاره دوباره به حماسه حزب الله امروز نیز خط قرمز آزادی بیان در امپراتوری آمریکا یهود است لبنان در جنگ سی و سه روزه خود با اسرائیل تأکید کرد: حزب ا... لبنان تنها با چند هزار عضو این مقاومت را از خود بروز داد همان اگر از 35 میلیون جوان ایرانی حتی یک میلیون هم مثل حزب الله امروز نیز خط قرمز آزادی بیان در امپراتوری آمریکا یهود است باشند، هرگونه تعرض به ایران از سوی آمریکا به معنای بازکردن دروازه های جهنم خواهد بود.

یا حق

/ 45 نظر / 53 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سيد فرهاد

اَلْحَمدُ لِلهِ الَّذِي جعلنا منَ المُتَمَسِّكينَ بِوِلاية اميرِ المُومِنين. عید غدیر خم بر شما و عموم مسلمین جهان مبارک باد. در اين روز آتش بر ابراهيم خليل سرد و گلستان شد و موساي كليم در چنين روزي بر ساحران چيره گشت در اين روز به يكديگر بسيار درود و تهنيت گوييد.چرا در نزد اهل آسمان و زمين بسيار عزيزو نيكوست یا علی جان تو نشان هدایت این امتی؛ هر که تو را دوست بدارد ، رستگار شود و هر که تو را دشمن بدارد ، به هلاک افتد. پیامبر اکرم (ص) ولایت علی بن ابی طالب (ع) ولایت خدا و محبت او عبادت خدا و پیروی از او فریضه ای از جانب خدای بزرگ میباشد . پیامبر اکرم (ص) هر که من مولای اویم پس علی مولای او است . پیامبر اکرم (ص) روز غدیر خم برترین عید امت من است . پیامبر اکرم (ص) خداوند پس از غدیر خم برای کسی حجت و عذری باقی نگذاشت . حضرت فاطمه زهرا (س ) با سلام سيد فرهاد

ميشه بگيد اين شايعه كه دكتر اسير آمريكائيها شده راسته يا نه منتظريم

آريو برزن

توضيح از سوي تيم مديريت كلوب حسن عباسي (تفكري براي فردا): منبع اين خبر شبكه ي تلويزيوني V.O.A يا همون بنگاه شايعه پراكني صداي آمريكاست كه در يك ميز گرد تلويزيوني عنوان شده! تيم مديريت اين كلوب در بعد ازظهرپنج شنبه 28 دي ماه 1385 پس از تماس با شخص استاد حسن عباسي وبامطرح نمودن اين خبربا وي,ايشان در موضع گيري خود عنوان كردند : بگوييد عباسي 20 سال قبل در اربيل به عنوان نيروي عمليات ويژه حضور داشته ,واگر هم در اين موقعيت زماني در اربيل يا هركجاي ديگر در عراق مي بود ,قطعا" آمريكايي هم در آن نقطه نمي بود! با اين وجود قرار است دفتر روابط عمومي مركز بررسي هاي دكترينال امنيت بدون مرز(D.A.C.S.B)در بيانيه اي رسمي در اين رابطه اعلان موضع رسمي نماييد!

علی

بابا دمتون گرم به روز کنيد ما که از نگرانی مرديم . تکذيبی چيزی و تو پيک نت ملعون نوشته دکتر عباسی را گرفتن . ما که خدا وکيلی از نگرانی مرديم

Gashtaseb

baba ma as negarani mordin aqai Dr Abbasi kojast? dar zem sallm Iraniahay England han be aqai DrAbbasi beresoonid va be ishan begid ke ma hamejoor amadeh hastim

مجتبی

لطفا فايلهای صوتی دکتر را برای من بفرستيد

مهدی

سلام در صورت امکان فايلهای مربوط به سخنرانی های دکتر را برای من هم ميل کنيد

ض-ث

آقای عباسی اگر انقدر به مقاومت در مقابل استکبار اعتقاد دارند چرا برای ياری رزمندگان حماس و حزب الله به لبنان و فلسطين نمی روند و جان خودشان را فدا نمی کنند.

Travertine

حالا بيا اينجا بيا اينجا اونجا نه ...

سعيد مهاجرنيا

با عرض سلام-حقيقت امر اين است که از سخنرانی های دکتر عباسی خيلی خوشم می اد چون ايجاد روحيه سلحشوری و غيرت در بين جوانان اين مرز و بوم می کند و حتی اگر بدانم جايی تدرس می کند حتما در کلاسهايش شرکت می کنم خيلی از سخنرانی های دکتر عباسی لذت می برم اگر امکان دارد فايل سخنرانی هايش را برام ايميل کنيد.