اطلاعيه انديشکده در خصوص اخبار منتشره پيرامون دکتر عباسی

با سلام

متن زير از سوی انديشکده اعتلای فرهنگی فرستاده شده است لطفا با دقت توجه فرماييد:

هوالحکیم<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

در پاسخ به تماسها و پرسشهای مکرر کاربران گرامی در خصوص خبر منتشره در سایت «بازتاب» و برخی روزنامهها به نقل از سایت مزبور، مبنی بر «صدور حکم جلب؟!» دکتر عباسی و طرح شکایت از ایشان نسبت به «30 سخنرانی؟!» صورت گرفته، مراتب زیر به استحضار کاربران گرامی میرسد:

۱-      با توجه به پلمپ مرکز بررسیهای دکترینال امنیت بدونمرز، و تعلیق فعالیتهای مرکز، طبیعتاً سایت اندیشکده نیز که در حالت آزمایشی بود، در رکود به سر برده و نیمه فعال است. لذا فقط پاسخگوی ایمیلهای کاربران ارجمند میباشد.

2-            شکایت وزارت اطلاعات و پیگیریهای سیاسی وزارت کشور در خصوص «2» سخنرانی (دکترین عاشورایی حزبجالله مورخ 3 خرداد 1383 در تالار شهید چمران دانشکدهی فنی دانشگاه تهران - و راههای گریز مسؤولین از پاسخگویی مورخ 16 خرداد 1383 در تالار ابن سینای مشهد) بوده است. تعدادی از روزنامه ها به نقل از سایت «بازتاب» خبر غیر واقعی شکایت بخاطر «30» سخنرانی را انعکاس دادهاند، در حالیکه این شکایت تنها بخاطر همان «2» سخنرانی مزبور طرح گردیده است. دکتر عباسی با 4390 سخنرانی در 6 سال گذشته، رکورد دار سخنرانی در مجامع دانشگاهی در سطح کشور است.

3-         پس از انعکاس خبر شکایت وزارت اطلاعات از دکتر عباسی در رسانهجها، وی طی نامهای رسمی در تاریخ 9 مهر 1383 به دادستان تهران (مرتضوی) نسبت به عدم ابلاغ رسمی شکایت مزبور، واکنش نشانداده و آمادگی خود را جهت پاسخگویی به اتهامات و شکایت مطروحه، اعلام نمودهبود.

4-           علیرغم صحت وجود شکایت از سوی وزارت اطلاعات، و برخلاف خبر سایت «بازتاب» در خصوص صدور حکم جلب دکتر عباسی بدلیل عدم حضور در دادگاه، نکتهی قابل توجه این است که هیچ احضاریهای به دست دکتر عباسی نرسیده و اساساً هیچ حکمی برای جلب وی در هیچ شعبهای صادر نشده است.

5-           دکتر عباسی در روز شنبه 7 آذر 1383 با حضور در شعبهی 2 دادسرای کارکنان دولت، در خصوص شکایت مزبور تفهیم اتهام شد.

6-                     وی دفاعیهی خود نسبت به موارد اتهامی را (تا زمان برگزاری دادگاه) در قالب یک «کتاب» در دست تهیه دارد.

7-           در طول هفتههای اخیر، همچنین موضوع انتقال دکتر عباسی به بنیاد پژوهشی «غرب شناسی» مطرح گردید. این موضوع در واقع شایعهای بود که توسط سایت وزارت اطلاعات، موسوم به «دریچه» (www.daricheh.org) منعکس شد و به هیچ وجه صحت و سندیت نداشت.

8-       از کلیه کاربران گرامی که با ارسال پیام و یا برقراری تماس، پیگیر چند و چون مسألهی شکایت وزارت اطلاعات و روند پروندهی مزبور بودهاند و دغدغهی شفافیت مسائل در برابر شایعات جاری را داشتهاند، سپاسگذاری میجشود.

 

www.andishkadeh.ir      اندیشکده اعتلای فرهنگی      www.andishkadeh.org

يا حق

/ 37 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دلشاد

دكتر عباسي هم خدايي دارد ......

فیلم رنسانس اسلامی

اين فيلم بر گرفته از سخنرانی مشهد دکتر عباسی می باشد . برای تهيه فيلم با ايميل داده شده ارتباط برقرار نمائيد . برای اطلاعات بيشتر به لينک داده شده مراجعه شود. انشاء الله خدا نیز دکتر عباسی را هدایت نماید و دست از حمایت از رهبر بی کفایت ایران بردارد . نصر من الله و فتح القریب درود بر آزادی شکسته باد زنجير استبداد برقرار باد دمکراسی

...........

رنسانس اسلامي ! داداش برو يه آبي بزن به صورتت ، همه چيو با هم قاطي كردي .......

mmft

سلام.. من به همتون قول ميدم جناب عباسی از آدمای فهيم و قابل اعتماد و متفکر ايران هست.. با خيلی از نظريات ايشون هم موافقم.. خدا خيرش بده .. اما از طرفی هم يکم بهش عقل بده تا هرچی به ذهنش ميرسه بدون فکر و فی البداهه بيرون نريزه.. من واقعا از همچين آدمی تعجب ميکنم که به چه حق و استدلالی ميگه رحيم جان به امارات حمله موشکی بايد بکنی چون دخترای ايرانی قاچاق ميشه.. من اين جمله و امثال اين جمله های کودکانه رو نميتونم قبول کنم... انگار ايشون نميدونن سياست چيه.. اگه زياد ادعای ولايی بودن داره ديگه چرا به جای انتقاد صحيح به فحش و تهديد رو آورده؟ ... خلاصه بعضی از حرفاشو بايد پس بگيره و تاديب بشه.. بعدش هم بخاطر خيلی حرفای حسابس تکريم و تقدير بشه/// موفق باشيد . يا حق

بنده خدا

بر اساس اخبار رسيده که انشاءالله درست باشد دکتر حسن عباسي كارشناس مسائل استراتژيك بعد از ظهر 16 آذر در تالار شهيد چمران دانشكده فني دانشگاه تهران سخنراني مي‌كند.

هابین

اقای دکتر عباسی عزیز خواهشمندم با بنده تماس بگیرید. یا در ایمیل شماره ای بدهید بنده تماس بگیرم.من کسی هستم که اقای ابطحی را دعوت به چت کردم و ایشان امد و با دوستان صحبت کرد گر چه ما اکثرا معتقد به اندیشه شما هستیمولی مطالبی داریم که نیاز به پاسخ ما می باشد هابین

عـبــد عـا صـي

سلام0 بار ديگر دستهايي خبيث از آستين صهيونيسم جهاني بيرون آمده و پيامبر و قران و اسلام را با انتشار كتابي بنام « پيامبر هلاكت و مرگ » ، تحت شديدترين و زشت ترين اهانت ها قرار داده است0 «‌ آزادگي و آزاد منشي » در طي تمام اعصار ، از خصلت هاي بارز ابرانيان بوده است ؛ خصلتي كه پذيرش هر حقيقتي را بسيار آسان تر ميكند0 حدّ اقل تكليف ما اين است كه با پيوستن به جمع معترضين ديگر ايران و جهان ، فرياد اعتراض مان را اعلام كنيم0 امكان اين امر و رؤيت بخش كوچكي از اين كتاب شنيع ( اصل متن و ترجمه فارسي ) ، در وبلاگ « قيل و مقال » و « زبان و ترجمه » اين سايت فراهم شده است0 يا علي كن مددي 000

هابین

اقای دکتر حسن عباسی همچنان منتظر شماره تلفن شما هستم.

محمد

حرف دل ما را زدی

حمید

آقای حسن عباسی شما و نوچه های احساساتی تان فرزندان مرگ و دوست داران جنگ و تباهی هستید فرزندان ویرانی و تخریبید شما. شما روی زشتی از بشر استحاله ی شده ی قرن بیستمید. کلمه اگر یاری ام می داد می گفتم که کوبیدن بر طبل جنگ و بدبختی ثمره ی آموزه های ناصحیح فرهنگی ست که دیر زمانی ست شمایان به فاشیسم تبدیلش کرده اید. تاریخ از شما و سخنان هتاکانه تان به زشتی یاد خواهد کرد. تاوان خونهایی که ایادی شما به تحریک از سخنانتان ریخته اند تا ابد بر دوشتان خواهد ماند. و تاوان زندگی هایی که به واسطه ی راهنمایی های نادرست شما به تباهی کشیده شده نیز روزی از شما گرفته خواهد شد. هنوز اول راهیم و مقصدی دشوار رفیق خسته ی من از سفر چه می دانی