*** اعوذ با الله من نفسی و من الشیطان الرجیم ***بسم الله الرحمن الرحیم*** و ان جاهدوا فینا و لنهدینهم سبلنا ***وان تتق الله یجعل لکم فر قانا                    صدق الله العلی العظیم

 
 

 

گزارش برنامه................ یکشنبه ۸ خرداد ،۱۳۸٤

 

با سلام

 

از اینکه چند روز تاخیر در ارسال گزارش برنامه سخنرانی رخ داد متاسفم

سالن شهید چمران از همان ساعت 14 و قبل از ان مملو از جمعیت بود و حدود 1000 نفر برای شنیدن سخنرانی دکتر عباسی آمده بودند

عنوان سخنرانی دکتر عباسی مهندسی سیاسی جمهوری اسلامی ایران و توضیح رویکردهای هابز و ماکیاول در مقابل حضرت خضر (ع) بود

برنامه ساعت 14:20 با قرائت قرآن و سرود آغاز شد و سپس بعد از خواندن شعری توسط مجری برنامه دکتر عباسی به روی سن دعوت شد

بچه های اندیشکده از قبل با لب تاپ برنامه ای را از روی پلات های اندیشکده به صورت پاور پوینت آماده کرده بودند که دکتر از روی آن به توضیح مهندسی سیاسی جمهوری اسلامی ایران از سال 1357 پرداخت و در ضمن ان به توضیح جایگاههای احزاب و تشکل های سیاسی کشور در دوره های مختلف از سال 57 تاکنون پرداخت

در قسمت دوم سخنرانی به نقد سیاست های 16 ساله پس از جنگ پرداختند و مطالبی  در مورد احزاب اداره کننده کشور در این دوره 16 ساله عنوان کردند

در قسمت سوم نیز ایشان به چند سوال کتبی جواب دادند و برنامه ساعت 16 پایان یافت

در بین سخنرانی دانشجویان چندین بار با کف زدن به تایید سخنان دکتر پرداختند

چند عکس از  مراسم را در زیر می بینید

پس از عکس ها گزارش خبرگزاری فارس را از این سخنرانی می خوانید

سعی می شود فایل سخنرانی این مراسم در این وبلاگ قرارداده شود

یک در خواست :اگر دوستان می دانند  با چه برنامه می توان فایل های mp3 را ویرایش (به چند قسمت تبدیل کرد ) و حجم ان را کوچک کرد در قسمت پیام ها بگویند و یا میل بزنند

 

 سخنرانی در دانشکده فنی

 

 

 

 

 

 

 

حسن عباسي: دوران حكومت جوانان آغاز شده است

خبرگزاري فارس: حسن عباسي با بيان اين كه دوران حكومت جوانان آغاز شده است، اضافه كرد: انديشه‌هاي نوگرا مي‌توانند شادابي و طراواتي را به عرصه‌هاي مختلف كشور بياورند، برخي از اين انديشه‌ها از تفكرات قبل با سوادتر و عموماً با تجربه‌تر‌ند زيرا تجربه‌هاي زيادي از روند سابق به دست آورده‌اند.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، حسن عباسي رئيس سابق مركز دكترينال امنيت بدون مرز در جلسه پرسش و پاسخ دانشجويي در خصوص مهندسي سياسي در جمهوري اسلامي ايران و با عنوان «كالبد شكافي يك جسد، توسعه 16 ساله» كه عصر سه شنبه در سالن شهيد چمران دانشكده فني دانشگاه تهران و از سوي جامعه اسلامي دانشجويان و بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم پزشكي برگزار شد به ايراد سخنراني پرداخت.
وي تصميم گيري در ايران را با كشورهايي مانند، افغانستان، عراق، آلمان و ژاپن متفاوت دانست و بيان داشت: ما ملتي نيستيم كه از بيرون برايمان تصميم گيري شود، ولي آمريكا با افتخار مي‌گويد دمكراسي را در كشور هگل و كانت برقرار كرده‌ايم.
عباسي ادامه داد: ملت ما خود مشق دموكراسي مي‌كند و جريان‌هاي مختلف در ايران توانمندي آن را دارند كه روي پاي خود ايستاده، استقلال راي داشته باشند.
وي با بيان اين كه در طول 27 سال عمر انقلاب در حد افراطي اتكا به نفس داشته‌ايم، اظهار داشت: «سنت گراها» معتقدند خودمان همه چيز داريم، «مدرنيست‌ها» نيز داشته‌هاي خودي را به هيچ گرفتند و گفتند بايد همه چيز را از خارج بگيريم.
وي از «جريان التقاطي» به عنوان تفكر ديگري در كشور ياد و تصريح كرد: آنان نيز اعتقاد دارند دانسته‌هاي خود را با آن چه بيگانگان دارند مختلط كنيم و به هر مفهومي يك ايسم اضافه كرده كه البته اين گروه به ورطه بيگانه افتادند.
رئيس سابق مركز دكترينال امنيت بدون مرز افزود: تفكر اومانيسم نيز بسيار زنده است و از خارج كشور ساپورت جدي مي‌شود و مي‌گويد خودمان همه چيز داريم، ولي بايد ببينيم بيگانه چه چيزي دارد تا از آن استفاده كنيم.
عباسي با ذكر تفكر ديگري به نام «جريان خداگرا» خاطرنشان كرد: اين جريان داشته هاي خود را ارزيابي كرده، بخش نامناسب را حذف و بخش مناسب را عرضه مي‌كند، سپس شابلون خود را روي رسم بيگانه گذاشته و نداشته‌ها را ترسيم كرده و سعي دارد تا به آنها برسد.
وي در ادامه به تشريح چگونگي در دست داشتن قدرت در بين جريانات سياسي كشور از ابتداي انقلاب تاكنون پرداخت و بيان داشت: چپ سنتي، راست سنتي،چپ مدرن و راست مدرن به تدريج شكل گرفته كه روند واگرايي چپ و راست سنتي از مركز يعني نهاد ولايت فقيه آغاز شد كه سهم اين واگرايي در چپ سنتي 50 درصد و در راست سنتي 25 درصد ارزيابي شده و در عملكرد اقتصادي نيز هيچ كدام رويكرد ديني نداشتند.
عباسي با بيان اين كه جريان‌هاي سنتي مذهبي قدرت تاثير گذاري بر مردم را ندارند، اظهار داشت: اين امر به دليل عدم جوانگرايي صورت گرفت كه بايد از 20 سال قبل شروع به اين كار مي‌كردند ولي متاسفانه آنها انقلاب را يك بار مصرف دانسته و گفتند كه خودمان اين انقلاب را اداره مي‌كنيم.
وي ادامه داد: آنان امروز حتي در صحنه انتخابات فقط مي‌توانند توصيه اخلاقي بكنند و اگر برخي نيز در انتخابات حاضر شده‌اند تنها براي اين است كه از حذف شدنشان جلوگيري شود.
عباسي با بيان اين كه دوران حكومت جوانان آغاز شده است، اضافه كرد: انديشه‌هاي نوگرا مي‌توانند شادابي و طراواتي را به عرصه‌هاي مختلف كشور بياورند، برخي از اين انديشه‌ها از تفكرات قبل با سوادتر و عموماً با تجربه‌تر‌ند زيرا تجربه‌هاي زيادي از روند سابق به دست آورده‌اند.
عباسي به تشريح برخي عملكردهاي دولت‌هاي 16 سال گذشته پرداخت و گفت: ليبرال دمكرات‌ها يا مشخصاً حزب كارگزاران سازندگي امروز در پائين‌ترين حد خود در مديريت اقتصادي 2/76 درصد اقتصاد كشور را در اختيار داشته كه اين روند در انتهاي دولت سازندگي 7/89 درصد بود.
وي دليل عدم موفقيت دولت دوم خرداد را اين گونه بيان كرد: در اين دوران نيز سياست اقتصادي عمدتاً در دست ليبرال دموكرات‌ها بود يعني در 16 سال گذشته اين جريان اقتصادي ادامه دار بوده است.
عباسي سهم ليبرال دمكرات‌ها را در مشاغل و پست‌ها استراتژيك از سال 68 تا 76 را 5/69 درصد عنوان كرد و افزود: از سال 76 تا 80، 3/47 درصد و از سال 80 تا امروز 31 درصد اين مشاغل در اختيار اين حزب بوده است.
عباسي گفت: خوب يا بد سياست‌هاي اقتصادي امروز كشور معلول سياست حزب كارگزاران سازندگي است و اگر اشكالي بوده يا نبوده امروز نيز همان روند را براي آينده كشور در نظر دارند مگر اين كه برنامه‌هاي جديد خود را هر چه زودتر به مردم ارائه كنند.
وي يكي از مسايلي را كه حزب كارگزاران بايد به آن پاسخ گو باشد را انسداد سياسي عنوان و تصريح كرد: اين سياست گوشه‌اي از يك شيخوخيت است يعني بزرگ بودن يك چهره،كه به دليل حضور اين چنين افرادي در حزب كارگزاران، ديگران آن را نقد نكرده و يا فقط به انتقاد از بدنه آن مي‌پردازند.
عباسي با بيان اين كه انسداد سياسي و شيخوخيت در كنار سياست ليبراليستي و رانت پول، جايگاه حزب كارگزاران را به جايگاه ثابت و تثبيت شده تبديل كرده است، گفت: با سر كار آمدن هر دولتي نيز اين روند ادامه داشته است و اگر كارگزاران در صورت روي كارآمدن قصد دارند كه با همين رويكرد عمل كند بايد ماند تا به رحمت ايزدي بپيوندند.
اين كارشناس مسائل سياسي همچنين به انتقاد از برخي عملكردهاي شوراي نگهبان پرداخت و خاطرنشان كرد: در راست سنتي هم ديده مي‌شود كه شوراي نگهبان مانند كارگزاران از مديريتي غير پاسخگو برخوردار است.
رئيس سابق مركز دكترينال امنيت بدون مرز خطاب به دانشجويان و قشر جوان تاكيد كرد: ‌كار را از دست پيران بيگريد، من نيز به پدران و برادران خود در سياست هشدار مي‌دهم با احترام خودتان از اين عرصه بيرون برويد.
عباسي با بيان اينكه بايد در مديريت‌هاي كشور جوانگرايي و تحول صورت گيرد تصريح كرد:‌ اگر مجدداً مديريت فرسوده عهده‌دار مسئوليت‌ها و مديريت‌ها شود قطعا در جا زده و حركت رو به جلو نخواهيم داشت چرا كه حاميان آنان همچنان به دنبال حفظ حكومت ملوك‌الطوايفي هستند.
وي همچنين با بيان اين كه سرمايه‌ ايماني كشور بعد از جنگ تحميلي 94 درصد بوده و بعد از دولت سازندگي به 77 درصد تقليل يافته است، گفت:‌ سرمايه‌هاي اجتماعي ما نيز بعد از دوران دفاع مقدس 81 درصد و پس از دولت سازندگي به مرز 63 درصد پايين آمده كه البته سرمايه‌هاي مادي در ايران دوران رشد داشته است.
كارشناس مسائل سياسي با بيان اين كه حزب مشاركت و سازمان مجاهدين انقلاب در 8 سال گذشته به تقابل و درگيري هاي داخلي روي آوردند، عنوان كرد: اين روند تبعات مطلوبي در بر نداشت كه يكي از آنها غفلت از تهديدهاي خارجي بود.
وي ادامه داد:‌ سوسيال دمكرات‌ها به ترويج ادبيات و شعارهايي با ريشه ادبيات بيگانه پرداختند و با وارد كردن انديشه‌هاي غربي ادبيات سكولار و غير ديني را رواج دادند.
عباسي همچنين گفتگوي تمدن‌ها را زمينه ساز جنگ تمدن‌هاي هانتينگتون دانست و افزود:‌ آمريكا از كليد واژه‌هاي سوسيال دمكرات‌هاي داخلي مانند آزادي، دمكراسي و... كه در داخل به كار مي‌برند استفاده كرده و با قرار دادن كمله «بزرگ» در جلوي اصطلاح اصلاحات به سمت اصلاحات بزرگ در خاورميانه حركت كرده است. بنابراين هرچه با سران آنان مناظره كرديم، تفاوتي بين جامعه مدني آمريكايي‌ها به اين تفكر در ايران پيدا نكرديم.
اينكارشناس با بيان اينكه اين جريان با شعارهاي غير بومي سبب محاصره صددرصدي ايران شد، تاكيد كرد: قبل از اين جريان،32 درصد كشور در محاصره بود ولي اكنون با محاصره صددرصدي ايران روبرو هستيم.
رئيس سابق مركز دكترينال امنيت بدون مرز افزود: سرمايه‌ ايماني نيز در اين دوره با كاهش روبرو بوده است به طوري كه در سال 76 تا 80 به 77 درصد و از 80 تا 83 به مرز 39 درصد تقليل پيدا كرده، كه البته در اين سال‌ها نيز سطح رفاه و مدل زندگي ارتقا پيدا كرده است.
عباسي ادامه داد: سند چشم انداز 20 ساله نيز به تنهايي معجزه نمي‌كند و هدفي است كه بايد دولتي كارآمد به سمت آن حركت كند.
وي افزود: در دوران حضور سوسيال دمكرات‌ها به سمت دانش‌گرايي محض گرايي حركت كرديم و اعتقاد به علم درون ديني رفته رفته كمرنگ‌تر شد.
اين كارشناس مسائل سياسي با بيان اين كه اصولگرايان خالص كساني هستند كه عمرشان در حد انقلاب است، گفت:‌ بخش سنتي آن شوراي نگهبان مديريتي فرسايشي و قديمي است كه پاسخگو نمي‌باشد.
عباسي با اشاره به نامگذاري سال گذشته مبني بر پاسخگو بودن مسئولان اظهار داشت: نزديكان به ولايت بايد بيشتر به اين فرمايش مقام معظم رهبري عمل مي كردند اما شما كجا ديده‌ايد كه شوراي نگهبان مقابل‌تان بنشيند و به سؤالات پاسخ بگويد.
عباسي، پيري ليدرهاي برخي جريانات را عامل عدم يكپارچگي ساختار سياسي كشور دانست و بيان داشت: با احترام مي‌گويم پاسخ گو باشيد و كنار برويد، من نگرانم نسل بعدي كه البته نجابت زيادي هم دارند، احترام شما را نگه ندارند.
رئيس سابق مركز دكترينال امنيت بدون مروز در ادامه اين جلسه به سؤالات كتبي برخي دانشجويان پاسخ گفت.
وي در پاسخ به سؤال دانشجويي كه پرسيده بود با توجه به اين كه در بين اين كانديداها رياست جمهوري چهره‌ جوان و در عين حال با تجربه نيست آيا فكر نمي‌كنيد كه انتخاب كه يك پير هوشمند در اين شرايط بهتر است؟‌ اظهار داشت: در بين اين كانديداها چند نفر تجربه مديريتي دارند و برخي از 70 ساله‌هاي حاضر در زمان حضور در مهمترين صحنه‌هاي كشور 25 تا 40 سال داشتند، نبايد فكر كنيم كه صرفاً بايد به مديريت گذشته بازگشت، چون افكار گذشته استفاده از همان تيم گذشته را به دنبال دارد.
كارشناس مسائل سياسي همچنين در پاسخ به سؤالي درخصوص مديران انتصابي از سوي رهبر معظم انقلاب گفت:‌ به كساني كه از سوي مقام معظم رهبري انتخاب مي‌شوند بايد تذكر داد، انتخاب آنان از سوي رهبر انقلاب به اين معني نيست كه از هر خطايي مصون هستند يا نبايد نقد شوند، از شخص رئيس دفتر ايشان تا ساير مسئولان نبايد به اين بهانه از انتقاد و نقد البته منصفانه به دور داشت و معتقدم كه بايد مراقبت و محافظ صورت گيرد.
عباسي در پاسخ به سؤالي درخصوص ردصلاحيت و عملكرد شوراي نگهبان نيز خاطر نشان كرد: آيا اصلاً شوراي نگهبان مي‌داند اقتصاد ليبرال يعني چه؟ آيا امكان داشت كه كانديداي حزب كارگزاران را ردصلاحيت كند؟ آيا عملكرد اقتصاد ليبرالي در تعارض با اسلام و قانون اساسي نيست؟ به نظر من بزرگان انقلاب بايد براي اسلام كوتاه بيايند نه اسلام براي بزرگان انقلاب.
رييس
مركزبررسي‌هاي دكترينال امنيت بدون مرز گفت: نهادهايي نظير شوراي نگهبان بايد خود را در مقابل مردم پاسخگو بدانند و به توصيه‌هاي رهبر معظم انقلاب در خصوص پاسخگويي عمل كنند.

اگر در انتخابات مجلس هفتم ابهام زدايي صورت مي‌گرفت و شوراي محترم نگهبان خود را مقيد به‌پاسخگويي مي‌دانست، امروز اين وضعيت پيش نمي‌آمد.

رييس مركز بررسي‌هاي دكترينال امنيت بدون مرز تاكيد كرد: مساله‌اي را كه رييس مجلس شوراي اسلامي به آن رسيد شوراي نگهبان نيز مي‌توانست به آن برسد، اما اين عده خود را پاسخگو نمي‌دانند و در هيچ جمعي براي پاسخگويي و ابهام زدايي حاضر نمي‌شوند.

عباسي اظهار داشت: امكان دارد اين مجموعه‌ها اشتباهاتي داشته باشند و مردم بايد به آنها نظارت كنند.

وي باتاكيد بر اينكه مديريت كشور بايد شادابي پيدا كند، اظهار داشت:
بايد جواناني وارد عرصه شوند كه انسان‌هايي با تفكرات استراتژيك باشند.

 

وي با بررسي روند نسل‌هاي آينده كشور، اظهار داشت: جوانان مدرنيسم و جوانان حزب اللهي مهمترين و بزرگترين نبرد سياسي را در آينده كشور رقم خواهند زد.

 

گزارش شريف نيوز

پایگاه خبری شریف نیوز

پنج شنبه، 5 خرداد 1384 - 10:59


حسن عباسی: دوران حكومت جوانان آغاز شده استحسن عباسی با بیان این كه دوران حكومت جوانان آغاز شده است، اضافه كرد: اندیشه‌های نوگرا می‌توانند شادابی و طراواتی را به عرصه‌های مختلف كشور بیاورند، برخی از این اندیشه‌ها از تفكرات قبل با سوادتر و عموماً با تجربه‌تر‌ند زیرا تجربه‌های زیادی از روند سابق به دست آورده‌اند.
به گزارش «شریف نیوز»، حسن عباسی رئیس سابق مركز دكترینال امنیت بدون مرز در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی در خصوص «مهندسی سیاسی» در جمهوری اسلامی ایران و با عنوان «كالبد شكافی یك جسد، توسعه 16 ساله» كه عصر سه شنبه در سالن شهید چمران دانشكده فنی دانشگاه تهران و از سوی جامعه اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و علوم پزشكی برگزار شد به ایراد سخنرانی پرداخت.
وی تصمیم گیری در ایران را با كشورهایی مانند، افغانستان، عراق، آلمان و ژاپن متفاوت دانست و بیان داشت: ما ملتی نیستیم كه از بیرون برایمان تصمیم گیری شود، ولی آمریكا با افتخار می‌گوید دمكراسی را در كشور هگل و كانت برقرار كرده‌ایم.
عباسی ادامه داد: ملت ما خود مشق دموكراسی می‌كند و جریان‌های مختلف در ایران توانمندی آن را دارند كه روی پای خود ایستاده، استقلال رای داشته باشند.
وی با بیان این كه در طول 27 سال عمر انقلاب در حد افراطی اتكا به نفس داشته‌ایم، اظهار داشت: «سنت گراها» معتقدند خودمان همه چیز داریم، «مدرنیست‌ها» نیز داشته‌های خودی را به هیچ گرفتند و گفتند باید همه چیز را از خارج بگیریم.
وی از «جریان التقاطی» به عنوان تفكر دیگری در كشور یاد و تصریح كرد: آنان نیز اعتقاد دارند دانسته‌های خود را با آن چه بیگانگان دارند مختلط كنیم و به هر مفهومی یك ایسم اضافه كرده كه البته این گروه به ورطه بیگانه افتادند.
رئیس سابق مركز دكترینال امنیت بدون مرز افزود: تفكر اومانیسم نیز بسیار زنده است و از خارج كشور ساپورت جدی می‌شود و می‌گوید خودمان همه چیز داریم، ولی باید ببینیم بیگانه چه چیزی دارد تا از آن استفاده كنیم.
عباسی با ذكر تفكر دیگری به نام «جریان خداگرا» خاطرنشان كرد: این جریان داشته های خود را ارزیابی كرده، بخش نامناسب را حذف و بخش مناسب را عرضه می‌كند، سپس شابلون خود را روی رسم بیگانه گذاشته و ندانشته‌ها را ترسیم كرده و سعی دارد تا به آنها برسد.
وی در ادامه به تشریح چگونگی در دست داشتن قدرت در بین جریانات سیاسی كشور از ابتدای انقلاب تاكنون پرداخت و بیان داشت: چپ سنتی، راست سنتی،چپ مدرن و راست مدرن به تدریج شكل گرفته كه روند واگرایی چپ و راست سنتی از مركز یعنی نهاد ولایت فقیه آغاز شد كه سهم این واگرایی در چپ سنتی 50 درصد و در راست سنتی 25 درصد ارزیابی شده و در عملكرد اقتصادی نیز هیچ كدام رویكرد دینی نداشتند.
عباسی با بیان این كه جریان‌های سنتی مذهبی قدرت تاثیر گذاری بر مردم را ندارند، اظهار داشت: این امر به دلیل عدم جوانگرایی صورت گرفت كه باید از 20 سال قبل شروع به این كار می‌كردند ولی متاسفانه آنها انقلاب را یك بار مصرف دانسته و گفتند كه خودمان این انقلاب را اداره می‌كنیم.
وی ادامه داد: آنان امروز حتی در صحنه انتخابات فقط می‌توانند توصیه اخلاقی بكنند و اگر برخی نیز در انتخابات حاضر شده‌اند تنها برای این است كه از حذف شدنشان جلوگیری شود.
عباسی با بیان این كه دوران حكومت جوانان آغاز شده است، اضافه كرد: اندیشه‌های نوگرا می‌توانند شادابی و طراواتی را به عرصه‌های مختلف كشور بیاورند، برخی از این اندیشه‌ها از تفكرات قبل با سوادتر و عموماً با تجربه‌تر‌ند زیرا تجربه‌های زیادی از روند سابق به دست آورده‌اند.
عباسی به تشریح برخی عملكردهای دولت‌های 16 سال گذشته پرداخت و گفت: لیبرال دمكرات‌ها یا مشخصاً حزب كارگزاران سازندگی امروز در پائین‌ترین حد خود در مدیریت اقتصادی 2/76 درصد اقتصاد كشور را در اختیار داشته كه این روند در انتهای دولت سازندگی 7/89 درصد بود.
وی دلیل عدم موفقیت دولت دوم خرداد را این گونه بیان كرد: در این دوران نیز سیاست اقتصادی عمدتاً در دست لیبرال دموكرات‌ها بود یعنی در 16 سال گذشته این جریان اقتصادی ادامه دار بوده است.
عباسی سهم لیبرال دمكرات‌ها را در مشاغل و پست‌ها استراتژیك از سال 68 تا 76 را 5/69 درصد عنوان كرد و افزود: از سال 76 تا 80، 3/47 درصد و از سال 80 تا امروز 31 درصد این مشاغل در اختیار این حزب بوده است.
عباسی گفت: خوب یا بد سیاست‌های اقتصادی امروز كشور معلول سیاست حزب كارگزاران سازندگی است و اگر اشكالی بوده یا نبوده امروز نیز همان روند را برای آینده كشور در نظر دارند مگر این كه برنامه‌های جدید خود را هر چه زودتر به مردم ارائه كنند.
وی یكی از مسایلی را كه حزب كارگزاران باید به آن پاسخ گو باشد را انسداد سیاسی عنوان و تصریح كرد: این سیاست گوشه‌ای از یك شیخوخیت است یعنی بزرگ بودن یك چهره،كه به دلیل حضور این چنین افرادی در حزب كارگزاران، دیگران آن را نقد نكرده و یا فقط به انتقاد از بدنه آن می‌پردازند.
عباسی با بیان این كه انسداد سیاسی و شیخوخیت در كنار سیاست لیبرالیستی و رانت پول، جایگاه حزب كارگزاران را به جایگاه ثابت و تثبیت شده تبدیل كرده است، گفت: با سر كار آمدن هر دولتی نیز این روند ادامه داشته است و اگر كارگزاران در صورت روی كارآمدن قصد دارند كه با همین رویكرد عمل كند باید ماند تا به رحمت ایزدی بپیوندند.
این كارشناس مسائل سیاسی همچنین به انتقاد از برخی عملكردهای شورای نگهبان پرداخت و خاطرنشان كرد: در راست سنتی هم دیده می‌شود كه شورای نگهبان مانند كارگزاران از مدیریتی غیر پاسخگو برخوردار است.
رئیس سابق مركز دكترینال امنیت بدون مرز خطاب به دانشجویان و قشر جوان تاكید كرد: ‌كار را از دست پیران بیگرید، من نیز به پدران و برادران خود در سیاست هشدار می‌دهم با احترام خودتان از این عرصه بیرون بروید.
عباسی با بیان اینكه باید در مدیریت‌های كشور جوانگرایی و تحول صورت گیرد تصریح كرد: اگر مجدداً مدیریت فرسوده عهده‌دار مسئولیت‌ها و مدیریت‌ها شود قطعا در جا زده و حركت رو به جلو نخواهیم داشت چرا كه حامیان آنان همچنان به دنبال حفظ حكومت ملوك‌الطوایفی هستند.
وی همچنین با بیان این كه سرمایه‌ ایمانی كشور بعد از جنگ تحمیلی 94 درصد بوده و بعد از دولت سازندگی به 77 درصد تقلیل یافته است، گفت: سرمایه‌های اجتماعی ما نیز بعد از دوران دفاع مقدس 81 درصد و پس از دولت سازندگی به مرز 63 درصد پایین آمده كه البته سرمایه‌های مادی در ایران دوران رشد داشته است.
كارشناس مسائل سیاسی با بیان این كه حزب مشاركت و سازمان مجاهدین انقلاب در 8 سال گذشته به تقابل و درگیری های داخلی روی آوردند، عنوان كرد: این روند تبعات مطلوبی در بر نداشت كه یكی از آنها غفلت از تهدیدهای خارجی بود.
وی ادامه داد: سوسیال دمكرات‌ها به ترویج ادبیات و شعارهایی با ریشه ادبیات بیگانه پرداختند و با وارد كردن اندیشه‌های غربی ادبیات سكولار و غیر دینی را رواج دادند.
عباسی همچنین گفتگوی تمدن‌ها را زمینه ساز جنگ تمدن‌های هانتینگتون دانست و افزود: آمریكا از كلید واژه‌های سوسیال دمكرات‌های داخلی مانند آزادی، دمكراسی و... كه در داخل به كار می‌برند استفاده كرده و با قرار دادن كمله «بزرگ» در جلوی اصطلاح اصلاحات به سمت اصلاحات بزرگ در خاورمیانه حركت كرده است. بنابراین هرچه با سران آنان مناظره كردیم، تفاوتی بین جامعه مدنی آمریكایی‌ها به این تفكر در ایران پیدا نكردیم.
اینكارشناس با بیان اینكه این جریان با شعارهای غیر بومی سبب محاصره صددرصدی ایران شد، تاكید كرد: قبل از این جریان،32 درصد كشور در محاصره بود ولی اكنون با محاصره صددرصدی ایران روبرو هستیم.
رئیس سابق مركز دكترینال امنیت بدون مرز افزود: سرمایه‌ ایمانی نیز در این دوره با كاهش روبرو بوده است به طوری كه در سال 76 تا 80 به 77 درصد و از 80 تا 83 به مرز 39 درصد تقلیل پیدا كرده، كه البته در این سال‌ها نیز سطح رفاه و مدل زندگی ارتقا پیدا كرده است.
عباسی ادامه داد: سند چشم انداز 20 ساله نیز به تنهایی معجزه نمی‌كند و هدفی است كه باید دولتی كارآمد به سمت آن حركت كند.
وی افزود: در دوران حضور سوسیال دمكرات‌ها به سمت دانش‌گرایی محض گرایی حركت كردیم و اعتقاد به علم درون دینی رفته رفته كمرنگ‌تر شد.
این كارشناس مسائل سیاسی با بیان این كه اصولگرایان خالص كسانی هستند كه عمرشان در حد انقلاب است، گفت: بخش سنتی آن شورای نگهبان مدیریتی فرسایشی و قدیمی است كه پاسخگو نمی‌باشد.
عباسی با اشاره به نامگذاری سال گذشته مبنی بر پاسخگو بودن مسئولان اظهار داشت: نزدیكان به ولایت باید بیشتر به این فرمایش مقام معظم رهبری عمل می كردند اما شما كجا دیده‌اید كه شورای نگهبان مقابل‌تان بنشیند و به سؤالات پاسخ بگوید.
عباسی، پیری لیدرهای برخی جریانات را عامل عدم یكپارچگی ساختار سیاسی كشور دانست و بیان داشت: با احترام می‌گویم پاسخ گو باشید و كنار بروید، من نگرانم نسل بعدی كه البته نجابت زیادی هم دارند، احترام شما را نگه ندارند.
رئیس سابق مركز دكترینال امنیت بدون مروز در ادامه این جلسه به سؤالات كتبی برخی دانشجویان پاسخ گفت.
وی در پاسخ به سؤال دانشجویی كه پرسیده بود با توجه به این كه در بین این كاندیداها ریاست جمهوری چهره‌ جوان و در عین حال با تجربه نیست آیا فكر نمی‌كنید كه انتخاب یك پیر هوشمند در این شرایط بهتر است؟‌ اظهار داشت: در بین این كاندیداها چند نفر تجربه مدیریتی دارند و برخی از 70 ساله‌های حاضر در زمان حضور در مهمترین صحنه‌های كشور 25 تا 40 سال داشتند، نباید فكر كنیم كه صرفاً باید به مدیریت گذشته بازگشت، چون افكار گذشته استفاده از همان تیم گذشته را به دنبال دارد.
كارشناس مسائل سیاسی همچنین در پاسخ به سؤالی درخصوص مدیران انتصابی از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: به كسانی كه از سوی مقام معظم رهبری انتخاب می‌شوند باید تذكر داد، انتخاب آنان از سوی رهبر انقلاب به این معنی نیست كه از هر خطایی مصون هستند یا نباید نقد شوند، از شخص رئیس دفتر ایشان تا سایر مسئولان نباید به این بهانه از انتقاد و نقد البته منصفانه به دور داشت و معتقدم كه باید مراقبت و محافظ صورت گیرد.
عباسی در پاسخ به سؤالی درخصوص ردصلاحیت و عملكرد شورای نگهبان نیز خاطر نشان كرد: آیا اصلاً شورای نگهبان می‌داند اقتصاد لیبرال یعنی چه؟ آیا امكان داشت كه كاندیدای حزب كارگزاران را ردصلاحیت كند؟ آیا عملكرد اقتصاد لیبرالی در تعارض با اسلام و قانون اساسی نیست؟ به نظر من بزرگان انقلاب باید برای اسلام كوتاه بیایند نه اسلام برای بزرگان انقلاب.
وی با بررسی روند نسل‌های آینده كشور، اظهار داشت: جوانان مدرنیسم و جوانان حزب اللهی مهمترین و بزرگترین نبرد سیاسی را در آینده كشور رقم خواهند زد.

 

یا حق

 
   

 

 

 


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
صفحه اول

پست الکترونیک

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

آرشیو وبلاگ
امرداد ۸٦
فروردین ۸٦
بهمن ۸٥
مهر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
امرداد ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳
بهمن ۸۳
دی ۸۳
آذر ۸۳
آبان ۸۳
مهر ۸۳
شهریور ۸۳
امرداد ۸۳
تیر ۸۳
خرداد ۸۳
فروردین ۸۳
اسفند ۸٢
بهمن ۸٢
دی ۸٢

 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

صفحات مرتبط

فرهنگ و سیاسیت

بچه هاي قلم

ملك مهدي

پله پله تا ملاقات خدا

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::