*** اعوذ با الله من نفسی و من الشیطان الرجیم ***بسم الله الرحمن الرحیم*** و ان جاهدوا فینا و لنهدینهم سبلنا ***وان تتق الله یجعل لکم فر قانا                    صدق الله العلی العظیم

 
 

 

سخنرانی................ شنبه ٢٩ مهر ،۱۳۸٥

 

حسن عباسي در همايش همبستگي با كوبا: بايد جبهه مقاومت جهاني را تشكيل دهيم

ملت كوچك كوبا پشت سر چهل كشور انقلابي ايستاد و فقر امروز كوبا ناشي از فشاري است كه جامعه استكباري به خاطر ايستادگي اين ملت بر آنان تحميل كرد... غربي‌ها به خاطر اين كه كوبايي‌ها را تحقير كنند و بگويند كه همه مشكلات اين كشور به خاطر انقلابي بودنشان است، مي‌گويند كه بيشترين فحشا در اين كشور وجود دارد اما اروپا و آمريكا كه در تلويزيون‌هايشان هر ده دقيقه زنان فاحشه را تبليغ مي‌كنند، نمي‌توانند از اين حرفها بزنندبه گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، حسن عباسي تحليلگر مسائل استراتژيك عصر امروز در همايش جبهه مقاومت بين‌المللي كه در دانشگاه تهران برگزار شد، با تقدير از مقاومت ملت كوبا در مقابل جبهه استكبار اظهار داشت: امروز ملتهايي كه مي‌توانند در كنار هم براي مقاومت قرار بگيرند، متاسفانه پراكنده هستند.
وي با بيان اين كه امنيت بعضي از محيط‌ها را بايد در بيرون جستجو كنيم، افزود: عدالت در درون مرزها محقق نمي‌شود؛ مگر اين كه عدالت جهاني محقق گردد.
عباسي با بيان اين كه آمريكا هر سال كشورهايي از دنيا را تحريم مي‌كند و اين تحريم‌ها به امضاي رئيس جمهورشان نيز مي‌رسد، گفت: آمريكايي‌ها به خود اجازه مي‌دهند كه طرح‌هايي براي آينده كوباي پس از فيدل كاسترو،‌ ونزوئلاي پس از چاوز و سوريه پس از اسد بدهند و حتي براي تجزيه ايران نيز طرح مي‌دهند، اما كافي است كسي طرح آينده آمريكا را اعلام كند تا بلافاصله به او اتهام تروريست بزنند؛ از اين‌رو امروز بايد جنبش دانشجويي جهان جرأت داشته باشد كه براي آينده آمريكا طرح بدهد؛ چرا ما براي تجزيه آمريكا طرح ندهيم.
وي ادامه داد: فيدل كاسترو كه امروز در بيمارستان بستري است، مربوط به نسل قبل رهبران انقلابي است و نسل جديد مثل چاوز و مورالس فرزندان او هستند و به همين گونه تبلور انقلابيون مسلمان نيز امروز در فردي به نام نصرالله تجلي پيدا مي‌كند.
اين تحليلگر مسائل استراتژيك با اشاره به انديشه امام حميني، جهان را به دو دسته مستضعف و مستكبر تقسيم كرد و اظهار داشت: وجه اشتراك همه ما از جمله ايران، كوبا، فلسطين، كره شمالي، سوريه و ونزوئلا استضعاف است.
وي با بيان اين كه ممكن است مسلمان مستكبر هم داشته باشيم، مصر، اردن وعربستان را از جمله مثالهاي مسلمان مستكبر عنوان كرد و خاطرنشان كرد: چاوز براي ما مردمي‌تر و ضداستكبارتر است؛ چون در زمان حمله وحشيانه رژيم صهيونيستي به لبنان سفيرش را از اسراييل فراخوان كرد، اما همين مصر، اردن و عربستان به اولمرت نامه نوشتند و از او درخواست كردند كه حزب الله را از بين ببرد.
عباسي گفت: به عنوان شخصي آزاد كه وابستگي جناحي ندارم، از دولت و مردم كوبا كه در پرونده هسته‌اي از ايران حمايت كرده‌اند و از ونزوئلا كه با تمام وجود در آژانس بين المللي انرژي اتمي در حمايت از ايران ايستاد، تشكر مي‌كنم.
وي در ادامه سخنانش گفت:‌ جهان استكبار ما را تك محصولي مي‌خواهد تا بتواند بر ما حكومت كند
و به همين دليل اكنون كه جهان استضعاف مي‌خواهد محصول ديگري همچون انرژي هسته‌اي را در اختيار داشته باشد، فقط مستضعفين در حمايت از ما ايستاده‌اند.
اين تحليلگر مسائل سياسي تصريح كرد: به نظر ما چگوارا علي‌رغم آنكه مسلمان نبود، اما يك آزاده بود.
وي با اشاره به برخي صحبتهايي كه مبني بر فقر ملت كوبا توسط غربي‌ها مطرح مي‌شود، افزود: ملت كوچك كوبا پشت سر چهل كشور انقلابي ايستاد و فقر امروز كوبا ناشي از فشاري است كه جامعه استكباري به خاطر ايستادگي اين ملت بر آنان تحميل كرد.
عباسي ادامه داد: غربي‌ها به خاطر اين كه كوبايي‌ها را تحقير كنند و بگويند كه همه مشكلات اين كشور به خاطر انقلابي بودنشان است، مي‌گويند كه بيشترين فحشا در اين كشور وجود دارد اما اروپا و آمريكا كه در تلويزيون‌هايشان هر ده دقيقه زنان فاحشه را تبليغ مي‌كنند، نمي‌توانند از اين حرفها بزنند.
اين تحليلگر مسائل استراتژيك با تاكيد بر ضرورت تحرك جبهه پايداري در براي هژموني غرب گفت: چندي پيش جنبش عدم تعهد در كوبا با تمام توان از موضع ايران دفاع كرد اما دوره جنبش غيرمتعهدها تمام شده و بايد يك جنبش غيرمتعهد جديد تشكيل شود؛ چون برخي از اعضاي همين جنبش همسو با امپراليسم آمريكا عمل مي‌كنند.
عباسي تمدن، امپراطوري،‌امپرياليسم و هژموني را چهار مرحله تشكيل استكبار عنوان كرد و با بيان استدلال‌هايي اظهار داشت: در سال 2035 در جهان 7 كشور در مركز ثقل قرار دارند كه از بين آنان فقط وضعيت سرمايه اجتماعي ايران است كه مناسب خواهد بود و قطعاً‌ ونزوئلا نيز از آرژانتين و برزيل به سرعت پيش خواهد افتاد.
وي گفت:‌ در آينده براي اداره جهان تنها كشورهايي كه امروز در جبهه مقاومت هستند، توانايي ايستادگي خواهند داشت؛ چون سايرين از نظر سرمايه اجتماعي با مشكلات اساسي مواجه هستند.
عباسي با اشاره به مثالهاي متعدد درباره سلطه‌گري آمريكا و خوي تجاوزكارانه دولتمردان اين كشور اظهار داشت: امروز براي آنان سخت است كه ببينند كشورهايي مثل ايران، ونزوئلا، كوبا، سوريه و كره شمالي از دستشان در رفته و اگر در مكزيك و نيكاراگوآ نيز طرفداران اين موج راي بياورند،‌حياط خلوت آمريكايي‌ها نيز از دست خواهد رفت و آنان ديگر نخواهند توانست جلوي اين موج ايستادگي را كه حاصل چهل سال مقاومت ملت كوبا است، بگيرند.
وي با اشاره به جزييات پيروزي‌هاي غرور آفرين حزب‌الله افزود: حزب‌الله همينه اسراييل را شكست و حركت اين جنبش نتيجه مدل پيروزي ملت ايران بود.
اين تحليل‌گر مسائل سياسي با اشاره به اين كه كشورهاي استكباري همچون آمريكا و انگليس با دست اندازي به نقاط مختلف جهان خودشان را سر پا نگه داشته‌اند، اظهار داشت: امپراطوري جهاني دست و پاي خودش را در كشور خود جمع كند تا ببيند آن‌وقت چقدر مي‌تواند شكم مردمش را سير نگه دارد.
عباسي پايه‌هاي دكترين جنبش مقاومت جهاني را عدالت جهاني، آزادي جهاني و مردم سالاري جهاني عنوان كرد و افزود: بايد جبهه مقاومت جهاني را تشكيل دهيم تا با حاكم شدن عدالت جهاني حق مستضعفان محقق شود.
وي ماندن مردم كوبا و مقاومت در زير فشارهاي آمريكا را يك امداد الهي عنوان كرد و گفت: كوبا با 47 سال، ايران با 27 سال، كره با 53 سال، فلسطين با 60 سال و ساير كشورهاي مقاوم پيشگامان جبهه مقاومت هستند كه همه بايد در يك آرايش زنجيره‌اي استكبار را تحت فشار قرار دهند.
وي اساسي‌ترين راهكارهاي به چالش كشيدن آمريكا را توسط جبهه مقاومت جهاني انرژي، گمرك و مناسبات اقتصادي و تهاجم رسانه‌اي و اجتماعي عنوان كرد و با بيان اين كه ما نبايد در اين جبهه از آسيب شناسي يكديگر غافل شويم، اظهار داشت: يكي از اشكالات كوبا اين بود كه دين را كنار گذاشت و از پتانسيل مذهب براي مقاومت بيشتر استفاده نكرد كه دوستان كوبايي بايد در اين زمينه تلاش كنند.
عباسي ادامه داد: كوبا طرح استراتژيك بلندمدت براي خود اعلام نكرده كه بايد در اين زمينه نيز اقدام كند تا دوستانش در اين جبهه به آن كمك نمايند.
اين تحليلگر مسائل استراتژيك از كوبا خواست كه براي بقاي مدل اصيل زندگي خود مبارزه با مفاسد و جوان‌گرايي در سيستم اداره كشور اقدام كند.

سعی می شود فایل این سخنرانی را به دوستانی که می خواهند  میل بزنم (کسانی که دفعات قبل از طریق میل دریافت کرده اند در لیست وجود دارند و نیازی به ارسال مجدد میلشان ندارند --- ان شا الله این کار در ظرف ۱۵ روز آینده انجام می شود اگر بعد از این مدت کسی این فابل را دریافت نکرد میل بزند تا بفرستم) 

تصاویری بیشتر از این مراسم (کلیک کنید)

در ضمن ایشان در شیراز نیز مطالب زیر را فرمودند :

رئیس مرکز بررسی های دکترینال امنیت بدون مرز گفت: هر تعرضی به ایران بی تردید متلاشی شدن آمریکا را در پی خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، حسن عباسی رئیس مرکز بررسی های دکترینال امنیت بدون مرز که در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز سخن می گفت، با تحلیل سیاست های سلطه طلبانه آمریکا افزود: امروز سفارتخانه آمریکا در عراق پنج هزار کارمند دارد و این نشان می دهد که حکومت عراق عملاً در دست آمریکا است و دولت کنونی عراق صرفاً نمایشی از دموکراسی است.

این تحلیل گر سیاسی با یادآوری این که بیش از صد سال است که حکومت آمریکا تنها در دست دو حزب رد و بدل می شود، این امر را نمودی از « دموکراسی آمریکایی » دانست و اظهار داشت: جالب است که چنین کشوری امروز داعیه صدور دموکراسی به جهان را دارد.

عباسی آمارکشته شدگان در عراق را طی سه سال اخیر 650 هزار نفر عنوان کرد و افزود: تبعات روانی و آسیب های اجتماعی این میزان از تلفات مانع از آن خواهد شد که عراق تا سال های سال به ثبات، امنیت و توسعه دست پیدا کند.

رئیس مرکز بررسی دکترینال امنیت بدون مرز مصائبی را که بر مردم عراق و فلسطین وارد می شود حق و سزاوار آنها دانست و گفت: این بدبختی ها نتیجه کوتاهی و ندانم کاری هایی است که مردم این سرزمین ها در گذشته انجام داده اند. اگر آن زمان که عقلا و دلسوزان داد می زدند که زمین های خود را به یهودیان نفروشید، فلسطینیان گوش می کردند، امروز وضعیتشان این گونه نبود.

عباسی با تأکید بر این که وی یهود را از صهیونیسم جدا نمی داند تصریح کرد: یهودیان در تمام تمدن های بزرگ دنیا نفوذ داشتند و جنایت ها و کشتارهای بزرگی را مرتکب شدند. ازجمله این تمدن ها هخامنشیان بود که به ویژه در زمان خشایارشاه تحت سلطه یهودیان بود.

وی افزود: امروز نیز خط قرمز آزادی بیان در امپراتوری آمریکا یهود است. شما در آمریکا به راحتی می توانید عکس رئیس جمهور این کشور را پاره کنید اما چیزی علیه یهود نمی توانید به زبان بیاورید.

این تحلیل گر سیاسی با ستایش از مقاومت حزب ا... لبنان، رمز پیروزی آنان را عمل به این توصیه امیرالمؤمنین در نهج البلاغه ارزیابی کرد که: « ذلیل شد امتی که با دشمنش در سرزمین خود بجنگد.»

وی با تصریح بر این که واقعه هولو کاست را کاملاً قبول دارد اظهار داشت: بررسی های ما در میان اسناد نشان می دهد که کشته شدن شش میلیون نفر در کوره های آدم سوزی صحت دارد و خود غرب مسیحی نیز بدان اعتراف کرده است.

عباسی تحمیل جنگ های صلیبی به مسلمانان و دو جنگ جهانی را محصول مسیحیت دانست و گفت: جالب است که مسیحیان این همه جنایت مرتکب شده اند و آنگاه مسلمانان را به خشونت وتروریسم متهم می کنند.

رئیس مرکز بررسی های دکترنیال امنیت بدون مرز در ادامه با انتقاد شدید از ایسم های مدرنیته گفت: بشریت اندیشه ای خطرناک تر، پیچیده تر و مهلک تر از مدرنیته ندیده است.

این پژوهشگر اموری چون سکس، خشونت، قمار و شراب خواری را جلوه ها دنیای مدرن دانست و گفت: حضوراین عناصر را به روشنی می توانید در محصولات سینمایی غرب و از جمله هالیوود ببینید.

وی با اشاره به تلاش آمریکا برای گسترش اسلام ستیزی تصریح کرد: آنها چهار نفر از تشکل های دانشجو و چهار نفر از خانم های فیمینیست را دعوت می کنند تا علیه ایران صحبت کنند و بگویند بهتر است آمریکا به ایران حمله کند. غافل از اینکه اکثر این خانم های فیمینیست مشکل شخصیتی و خانوادگی دارند و اصولاً هیچ فیمینیستی را در جهان پیدا نمی کنید که مشکل شخصیتی نداشته باشد.

عباسی این پرسش را مطرح کرد که چرا آمریکا در زمینه حقوق بشر و حقوق زنان به مصر و اردن و عربستان اعتراض نمی کنند،گفت: آیا جز این است که این کشورها حکومت خود را در اختیار آمریکایی ها قرار داده ا ند و خطری برای او محسوب نمی شوند؟

وی با اشاره دوباره به حماسه حزب الله امروز نیز خط قرمز آزادی بیان در امپراتوری آمریکا یهود است لبنان در جنگ سی و سه روزه خود با اسرائیل تأکید کرد: حزب ا... لبنان تنها با چند هزار عضو این مقاومت را از خود بروز داد همان اگر از 35 میلیون جوان ایرانی حتی یک میلیون هم مثل حزب الله امروز نیز خط قرمز آزادی بیان در امپراتوری آمریکا یهود است باشند، هرگونه تعرض به ایران از سوی آمریکا به معنای بازکردن دروازه های جهنم خواهد بود.

یا حق

 
   


 

سخنرانی................ یکشنبه ۱٦ مهر ،۱۳۸٥

 

سخنراني دكتر عباسي و سفير كوبا در همايش جبهه مقاومت بین المللی

با هدف همبستگي جهاني بر عليه سیاستهای استکباری آمریکا و همسویی عدالتخواهانه در مقابل سرمایه داری جهانی و با توجه به هفته جهاني همبستگي با ملت کوبا، همایش تجلیل از مقاومت ضدامپریالیستی و ضد امريكايي ملت کوبا را برگزار می شود...با هدف همبستگي جهاني بر عليه سیاستهای استکباری آمریکا و همسویی عدالتخواهانه در مقابل سرمایه داری جهانی و با توجه به هفته جهاني همبستگي با ملت کوبا، جنبش عدالتخواه دانشجویی ، همایش تجلیل از مقاومت ضدامپریالیستی و ضد امريكايي ملت کوبا را برگزار می کند.
در این همایش که در تاریخ دوشنبه 17 مهرماه ساعت 13 برگزار می شود قرار است آقایان دکتر حسن عباسی و همچنین سفیر کوبا در ایران به ایراد سخرانی بپردازند.
اين همايش در تالار شهيد چمران ( دانشكده فني ) دانشگاه تهران برگزار خواهد گرديد.

به نقل از عدل روم

یا حق

 
   


 

تحصيلات دکتر................ یکشنبه ٩ مهر ،۱۳۸٥

 

متن زیر عینا از وبلاگ طرفداران دکتر می آید :

دکتر عباسی به جهت موضع گیریهای صریحشان و عدم وابستگی ایشان به احزاب و جناح بازیها مورد کینه بسیاری از سیاسیون بوده و هستند و در جایی که در روزنامه های خارجی از ایشان با عنوان های پروفسور جهان اسلام ،مغز متفکر استراتژی اسلامی ، ارشد ترین استرتژیست ایران و ... نام می برند برخی در داخل ایشان را بی سواد ، سیکل و یا مانند آقای روحانی ایشان را دیوانه ای که هیچ مدرکی ندارد خطاب می کند .در جلسات مختلف سخنرانی ایشان معمولآ به این سوال پاسخ نمی دهند و قضاوت را به خود افرا می سپارند در سخنرانی اردیبهشت ۸۵ با عنوان ایران ۱۴۱۴ هم در جواب شخصی که از مدرک ایشان پرسید پاسخ دادند: دیپلم ، سیکل یا هر چیزی که شما بگویید و قضاوت با شماست .

اما چون شخص دیگری هم در مورد مدرک ایشان سوال کردند و اصرار بر پاسخ داشتند بالآخره سکوت را شکستند و پاسخ مفصلی در این رابطه دادند .حتمآ گوش کنید و قدر چنین شخصیت برجسته ای را بدانید و بدانیم

پاسخ به سوالی در مورد تحصیلات دکتر عباسی

 
   

 

 

 


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
صفحه اول

پست الکترونیک

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

آرشیو وبلاگ
امرداد ۸٦
فروردین ۸٦
بهمن ۸٥
مهر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
امرداد ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳
بهمن ۸۳
دی ۸۳
آذر ۸۳
آبان ۸۳
مهر ۸۳
شهریور ۸۳
امرداد ۸۳
تیر ۸۳
خرداد ۸۳
فروردین ۸۳
اسفند ۸٢
بهمن ۸٢
دی ۸٢

 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

صفحات مرتبط

فرهنگ و سیاسیت

بچه هاي قلم

ملك مهدي

پله پله تا ملاقات خدا

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::