*** اعوذ با الله من نفسی و من الشیطان الرجیم ***بسم الله الرحمن الرحیم*** و ان جاهدوا فینا و لنهدینهم سبلنا ***وان تتق الله یجعل لکم فر قانا                    صدق الله العلی العظیم

 
 

 

سخنرانی روز دانشجو در دانشگاه علم و صنعت................ یکشنبه ٢٠ آذر ،۱۳۸٤

 

با سلام

از دوستانی که می توانند اخبار مربوط به دکتر عباسی را پيگيری کرده و اطلاع دهند درخواست همکاری می کنم (با ميل تماس بگيريد اين جانب چون دانشجو هستم بيش از اين نمی توانم وقت بگذارم) در ضمن از همه کسانی که در قسمت نظر خواهی مطالب خود را نوشتند تشکر می کنم

دكتر حسن عباسي در همايشي با عنوان از شهر دولت تا دولت عرش و به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه علم و صنعت به ايراد سخنراني پرداخت. عباسي با بر شمردن چهار شعار اصلي دولت ، عدالت گستري، مهرورزي با بندگان خدا، توسعه و تعالي و خدمت به خلق خدا، به ارائه ديدگاه‌هاي خود در اين چهار حوزه و نسبت آنها با مولفه‌هاي حكومت اسلامي پرداخت. وي از دولت خواست پشتوانه تئوريك خود را قوي ساخته و نسبت به شفافيت در شعار عدالت و مهرورزي اقدام نمايد. عباسي با انتقاد از تيم اقتصادي دولت نتيجه چنين وضعي را ادامه روند توسعه در دولت‌هاي گذشته بدون تعالي دانست. عباسي توسعه به معناي development را متضمن تعالي ندانست و گفت: تعالي از توسعه جداست و توسعه تابع تعالي است.

عباسي در بخش ديگري از سخنان خود در خصوص اظهارات رييس جمهور و در پاسخ به اينكه برخي اين اظهارات را مضحك مي‌خوانند گفت: اين اظهارات نه تنها مضحك نبود بلكه موجب اقتدار جمهوري اسلامي شد و كسي كه با ديپلماسي عمومي آشنايي داشته باشد مي‌داند كه اين نوع موضع‌گيري ، نوعي بازدارندگي است. متخصصين طرح‌ريزي? استراتژيك در غرب در دانشگاه‌هايشان اينگونه تحليل مي‌كنند كه ايران كه بدون تسليحات اتمي در لبنان حزب الله لبنان را پرورده است و در نقاط ديگر نيز قادر به اقدامي مشابه مي‌باشد و از اين منظر به طور مثال در كاليفرنيا كه 600 هزارايراني زندگي مي‌كنند اگر چنين ايده‌اي در ذهن آنها شكل بگيرد كنترل آن بسيار مشكل خواهد شد، مثلا 10 ،11 نفر از اينها يك هواپيما برمي‌دارند و به برج‌هاي ولفر سنتر مي‌زنند.

عباسي با بيان اينكه فرض بر نماندن اسرائيل است اظهار داشت: اگر خلاف اين مفروض باشد به اين معنا است كه دشمني خانه همسايه را اشغال كرده و شما هم اعتراضي نداريد و در اينصورت فردا نوبت شماست.

دكتر عباسي تاريخ وسنت غرب را نشان دهنده و مصداق اين معنا دانست و گفت: بريتانياي كبير كه صفت كبير را هم از روي عقده اضافه مي‌كند آنهم در حالي كه خاك انگلستان يك ششم ايران و حدودا به اندازه سيستان و بلوچستان است، بزرگترين اشغال‌گر است.

سيسيل روبر از لوردهاي كشور انگليس در سال 1896 ميلادي جمعيت انگلستان را 40 ميليون بيان مي‌كند و امروز پس از گذشت بيش از يك قرن اين جمعيت 62 ميليون نفر است يعني حتي دو برابر نشده است و اين در حالي است كه 300 ميليون آنگلاساكسون يعني نژاد انگليسي‌ها در خارج از انگلستان زندگي مي‌كنند. 200ميليون از 290 ميليون نفر آمريكا ، 22 ميليون نفر كانادا و ساكنين استراليا كه امروز به عنوان يك قاره شناخته مي‌شود، از نژاد آنگلا ساكسون مي‌باشند.

عباسي با بيان اينكه انگلستان آمريكا را گرفت و پوست سر سرخپوست‌ها و تاسماني‌ها را كند و امروز نيز يهودي‌ها را به فلسطين آورده‌اند و مسلمانان را مي‌كشند اظهار داشت: در چنين دنيايي كه هيچكس جرات حرف زدن ندارد و هركس حرفي بزند به او انگ تروريست مي‌زنند آيا اگر چيزي را با وجدان خود درك كرديم نبايد بگوييم؟ نخير بايد گفت اسرائيل بايد از صحنه روزگار محو شود . حرف مبتني بر فطرت انسان‌ها را بزنيد و از مضحكه ديگران نهراسيد. نوح 950 سال مردم را دعوت كرد، كشتي ساخت، همه مسخره كردند حتي پسرش . اگر اين منطق كه در صورت مسخره كردن گروهي نبايد كار درستي را انجام داد صحيح باشد? نوح چه بايد مي‌كرد؟ امروز چهار نفر كه سواد علمي، فلسفي، ژورناليستي ندارند خنديدند گفتند: چرا اين حرف را زد؟ در حالي كه 10سال اول انقلاب امام هر روز اينگونه حرف مي‌زد يعنب با ديپلماسي عمومي. حتي در ديپلماسي خصوصي هم وقتي شواردنازه پاسخ پيام امام به گورباچف را آورده بود ، امام خردش كرد ، بدون عبا و عمامه با يك عرقچين كاملا غير رسمي در جلسه حاضر شد فقط يك صندلي براي شواردنازه گذاشتند و فقط يك چاي براي او آوردند براي بقيه هم نياوردند . آخرسر هم در حين صحبت‌هاي شواردنازه امام فرمود: اين جواب من نبود گورباچف نفهميده چه به او گفتم . اين معناي اقتدار است.

عباسي در پاسخ به اين سوال كه با توجه به اينكه رييس دولت قبل يك عالم ديني بود چگونه دولت او را غير ديني مي‌دانيد گفت: اگر عالم ديني به معناي عبا و عمامه است من با شما هم عقيده‌ام اما آن عالم ديني به قول شما ، بارها گفت: اگر دين نتواند خود را با مقتضيات امروز هماهنگ كند همراه? با طرفدارانش منزوي خواهد شد.

سوال اين است كه اگر اين عالم ديني در موقعيت نوح، ابراهيم و موسي و عيسي قرار مي‌گرفت چه مي‌كرد؟ اگر در موقعيت حضرت لوط قرار مي‌گرفت چه مي‌كرد؟‌ لوط بايدچه ديني سازگار با زمان ارائه مي‌داد كه او و طرفدارانش منزوي نشوند؟

عباسي ضمن انتقاد شديد از تعريف نحوه تعامل دين و اجتماع كه رييس‌جمهور سابق ارائه داده بود گفت: چنين فردي كه ممكن است لباس روحاني نيز به تن داشته باشد و نام عالم ديني نيز بر او تعلق گيرد مطمئن باشيد ته دينش باد مي‌رود!

خبر از سايت شريف نيوز

حسن عباسی: دولت نهم سكوی پرتاب دولت اسلامی است

«حسن عباسی» اظهار داشت: اگر انتظار داشته باشیم كه دولت نهم، دولت اسلامی و كریمه‌ی مورد انتظار مردم باشد، یك رویا و آرمان بیش نیست بلكه دولت نهم سكوی پرتاب بری دولت اسلامی است.

به گزارش ایسنا، وی در همایش از شهر دولت تا دولت عرش اظهار داشت: دولتی كه ادعای زمینه‌سازی دولت اسلامی را دارد از عقبه‌ی تئوریك قوی برخوردار نیست.

عباسی اظهار داشت: ذات دولت نهم یك دولت اصول‌گراست ولی در مقابل این تفكر تفكری به نام اصلاح طلب وجود دارد كه به این اصول هیچ قرابتی ندارد و اصلی مانند جهاد را خشونت می‌دانند.

وی ادامه داد: ‌جریان اصلاحات یك جریان گنگ است و اگر جریان اصول‌گرا نیز نخواهد یك تئوری دقیق برای خود معرفی كند نمی‌تواند موفق باشد.

عباسی تاكید كرد: یك اصول‌گرا با مدرنیته تقابلی ندارد و كسی كه تفكرش دولت مدرن است نمی‌تواند اصول‌گرا باشد.

وی در ادامه به تشریح شعار‌های دولت جدید پرداخت و تصریح كرد: ما از اوایل انقلاب تاكنون دو جریان عملگرا داشتیم كه یكی جریان سازندگی و دیگری جریان اصول‌گرا بود.

عباسی تصریح كرد: می‌توان از عدالت به عنوان اصلی‌ترین شعار دولت نهم نام برد كه در جوامع امروز یك شعار فراگیر است و در این زمینه دو نوع تفكر وجود دارد كه یك نگاه ارسطویی دارد كه امروز این نوع تفكر رد شده است و از سویی تفكر جان رالز كه انصاف را عدالت می‌داند. در مجموع این دو تفكر تلقی امام صادق(ع) است كه می‌فرماید اگر عقل بر نفس حاكم شود انصاف به وجود می‌آید و دولت نهم باید مشخص كند كه عدالت مورد توجه آنها برابر كدام جریان است؟

وی تاكید كرد: شعار بعدی دولت نهم شعار مهرورزی است كه باید مساله‌ی خود را با تسامح و تساهل مشخص كند. آزادی، حقیقتی است كه ریشه در عدالت دارد و هر دوی آنها از مهرورزی متاثر است.

عباسی در پایان اظهار داشت: عصر حاضر عصر سیستم‌سازی است كه دولت جدید باید به دنبال این امر باشد

يا حق

 
   


 

برنامه های سخنرانی دکتر عباسی................ شنبه ٥ آذر ،۱۳۸٤

 

 

 به مناسبت روز بسیج دانشجویی، واحد سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف، همایشی با عنوان «اصول‌گرایی و پراگماتیسم» در این دانشگاه برگزار می‌كند.

در این همایش، دکتر حسن عباسی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت و پس از آن، جلسه پرسش و پاسخ برقرار خواهد بود.

این همایش، یک شنبه، ۶ آذر ساعت ۱۴ در سالن آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

 

ضمنا ایشان در چهارشنبه  16 آذر ماه در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی با موضوع غرب شناسی و بیداری اسلامی سخنرانی خواهند داشت

در روز وحدت حوزه ودانشگاه سه شنبه۲۹آذر ماه  هم در دانشکده علوم حدیث و قرآن (شهر ری وابسته به آستان   عبدالعظیم حسنی) سخنرانی خواهند داشت در این برنامه دکتر رحیم پور ازغدی نیز سخنرانی دارند

برای اطلاعات بیشتر از زمان این سخنرانی ها با بسیج دانشجویی این دو دانشکده تماس بگیرید

برنامه های دکتر عباسی تا پايان آذر ماه

 13 آذر مشهد دانشگاه فردوسی

14 آذر تهران دانشکده علوم اقتصادی ساعت 12:30

15 آذر تهران دانشگاه شاهد ساعت 13

15 آذر تهران دانشکده علوم قضایی ساعت 19

16 آذر تهران دانشگاه علامه طباطبایی دانشکده اقتصاد ساعت 13

17 آذر تهران کانونهای وابسته به نهاد ساعت 10

19 آذر تهران دانشگاه علم و صنعت ساعت 13

20 آذر کرمان دانشگاه کرمان

21 آذر مرکز تحقیقات تولید علم

27 اذر کرمانشاه دانشگاه بوعلی ساعت 10

27 آذرکرمانشاه  دانشگاه آزاد ساعت14

29 آذر شهر ری دانشکده علومحدیث و قران  ساعت 19   

 3شنبه  2۹ آذر در دانشكده اقتصاد علامه سخنراني در مورد جنبش نرم افزاري مي كنند .ساعت 14:30 .

يا حق

 
   

 

 

 


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
صفحه اول

پست الکترونیک

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

آرشیو وبلاگ
امرداد ۸٦
فروردین ۸٦
بهمن ۸٥
مهر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
امرداد ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳
بهمن ۸۳
دی ۸۳
آذر ۸۳
آبان ۸۳
مهر ۸۳
شهریور ۸۳
امرداد ۸۳
تیر ۸۳
خرداد ۸۳
فروردین ۸۳
اسفند ۸٢
بهمن ۸٢
دی ۸٢

 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

صفحات مرتبط

فرهنگ و سیاسیت

بچه هاي قلم

ملك مهدي

پله پله تا ملاقات خدا

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::